4 грудня відзначається двунадесяте свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста.
Двунадесяті свята – це 12 найважливіших після Великодня свят християн східного обряду. Присвячені подіям земного життя Ісуса Христа і Богородиці. 12 найважливіших після Великодня свят християн східного обряду. Присвячені подіям земного життя Ісуса Христа і Богородиці.
У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування нащадків. Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.
Зміст свята Введення в храм Пресвятої Богородиці
В цей День відзначається подія входження трирічної Марії в Єрусалимський храм. Її батьки багато років молилися, щоб у них народилася дитина й дали обітницю — якщо народиться чадо, присвятити його служінню Богу.
І ось, коли Марії виповнилося три роки, її батьки – святі, праведні Іоаким і Анна, — виконуючи обітницю посвятити свою дитину Богові, привели Марію в Єрусалимський храм. Тут вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років — до свого заручення з Йосипом. У храмі вона вивчала святе письмо й молилася.
Письмові згадки про Введення в храм Пресвятої Богородиці
Ми не знайдемо згадки про події цього свята в канонічних Євангеліях, але про нього нам говорить Церковне Передання (яке шанується нарівні зі Святим Письмом). А саме — «Історія Іакова про народження Марії», або «Протоєвангеліє Іакова» (II століття), і «Євангеліє Псевдо-Матфея» (латинська версія дитинства Діви Марії і Ісуса, що склалася до IX-X століть, але заснована на більш ранніх « євангеліях дитинства »).
Що можна їсти на Введення у храм Пресвятої Богородиці
Свято припадає на Різдвяний піст (його також називають Пилипів піст). У цей день дозволяється їсти рибу.