Що постановив останній у 2018 році Священний Синод УПЦ (ВІДЕО)

7 грудня 2018 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулось останнє у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив засідання, в ньому взяли участь постійні члени Священного Синоду: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Кам?янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, секретар Священного Синоду УПЦ, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; тимчасові члени Синоду: митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій; архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем; єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Зокрема, Священний Синод ухвалив наступне:

 1. Зазначити, що попри неодноразові звернення Української Православної Церкви, державна влада в Україні продовжує грубо втручатися в церковне життя.
 2. Констатувати, що на підставі Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, Українська Православна Церква, як і інші Помісні Православні Церкви, не визнає рішень Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року, зокрема щодо поширення юрисдикції Константинопольського Патріархату на територію України, зняття анафеми, церковних заборон та поновлення в ієрархічному та священному сані очільників церковних розколів в Україні.
 3. Наголосити, що Константинопольський Патріарх не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні і викликати на нього архієреїв Української Православної Церкви.
 4. Вважати запланований «об’єднавчий собор» незаконним зібранням, оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань.
 5. У зв’язку з цим та на підставі Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української Православної Церкви брати участь у так званому об’єднавчому соборі не благословляється.
 6. Висловити занепокоєння чисельними випадками тиску на Преосвященних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі, що є прямим спонуканням до порушення архієрейської присяги, яку єпископи зобов’язувалися дотримуватися навіть під загрозою смерті.
 7. Звернути увагу, що Українська Православна Церква не уповноважує нікого з числа єпископату, духовенства, чернецтва та мирян представляти Українську Православну Церкву на так званому об’єднавчому соборі.
 8. Наголосити, що відповідно до Статуту про управління Української Православної Церкви, Собор Української Православної Церкви скликається Предстоятелем Української Православної Церкви, яким є Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
 9. Підкреслити, що станом на сьогодні жодних рішень про скликання Собору Української Православної Церкви не ухвалювалось.
 10. Українська Православна Церква вважатиме будь-які рішення так званого об’єднавчого собору недійсними та такими, що не матимуть жодної юридичної та канонічної сили.
 11. Констатувати, що з боку органів державної влади вчиняються безпідставні кримінальні переслідування та здійснюється тиск на єпископат, духовенство та вірних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі. Вважати такі дії порушенням конституційного права громадян України на свободу віросповідання.
 12. Просити Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія повідомити Помісні Православні Церкви, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міжнародні правозахисні організації, дипломатичні установи про тиск та кримінальні переслідування духовенства та вірян Української Православної Церкви.

Добавить комментарий