На Білоцерківщині стався підпал Свято-Троїцького храму УПЦ

Вчора вранці, 9 грудня 2018 року, стався підпал Свято-Троїцького храму в м. Ржищів Білоцерківського району Київської області, у результаті чого повністю згоріли двері та пошкоджено розписи храму, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами штатного клірика храму УПЦ ієрея Георгія Гички, виходячи здому о 7-ій ранку на недільну Божественну літургію, він побачив, що Свято-Троїцький храм — у диму. Священик терміново викликав пожежну безпеку та поліцію.

«Пожежна служба, одразу прибувши на місце надзвичайної події, почала гасити двері, які на той момент вже майже повністю згоріли, та праву сторону храму, звідки розповсюджувалося полум’я.  Потім прибігли парафіяни, вони стали допомагати гасити храм, який стояв весь у диму», — розповів подробиці пожежі ієрей Георгій Гичка.

За попередньою інформацією слідчого, відкрито кримінальне провадження за статтями «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» і «Підпал».

Разом із тим, як розповів священнослужитель Ржищевського благочиння Білоцерківської єпархії УПЦ, працівники поліції прибули на місце події вже із запізненням, коли пожежні встигли загасити пожежу, і навіть не опитували на місці події свідків.

Лише згодом священика викликали до Нацполіції на допит як свідка. Та на його заяви про те, що стався підпал храму, який є пам’ятником архітектури XIX ст., радили про це не згадувати, тому що це може ускладнити ситуацію для кліриків храму УПЦ, мовляв, «держава може накласти штраф за незбереження врученого УПЦ пам’ятника».

А на свідчення священнослужителя, що він бачив імовірного зловмисника підпалу, який напередодні ввечері крав метал із території храму та отримав від священиків попередження, в поліції заявили, що це — «ненавмисний підпал», посилаючись на те, що «особа була в нетверезому стані».

Хоча сам підозрюваний, у присутності ієрея Георгія, зізнався, що «розпалював макулатуру» біля дверей храму, звідки, за інформацією пожежної служби, й почала розповсюджуватися пожежа.

Слід зауважити, що цей підозрюваний наразі перебуває на домашньому арешті за свої, як кваліфікували в поліції, «дріб’язкові злочини» та раніше чинив неправомірні дії, спрямовані проти Свято-Троїцького храму УПЦ . Зокрема, особа здійснила крадіжку, забравши з церкви пожертви парафіян, однак поліція тоді не відкрила справу за «відсутності документів на пожертви».

«Так чи інакше, я бачу байдуже та упереджене ставлення правоохоронців», — зауважив ієрей Георгій Гичка і додав: «А під час звернення до поліції, що горить храм, оператор, перш за все, став уточнювати, який храм. Коли я відповів, що «не мечеть, не синагога, а храм Божий», то мені відповіли: «Ви не зрозуміли, якого патріархату храм?» Такий абсурд, але факт є фактом. Поліцію більш цікавили не свідчення свідків та особа підозрюваного, як те, якого ми патріархату».

Добавить комментарий