Про Хрест Андрія Первозванного і чудеса в місті Патри

Спочатку Хрест апостола Андрія зберігався в Патрах, потім був переміщений до Візантії, а після її падіння у 1462 році Хрест був переданий на зберігання в Рим. Там він перебував протягом багатьох століть, поки не був повернутий в 1980 році до Елладської православної церкви.

Архієпископ Керкірський Арсеній (X століття), звертаючись з трепетом до святого апостола Андрія, каже:

 «Нехай буде благословенне і то древо, до якого тебе прив’язали, бо воно сповнилося благодаті після того, як його торкнулося твоє тіло, Андрію».

Відповідно до церковного переказу, хрест святого апостола Андрія був виготовлений з оливи, яка виростає в області Ахая. Дослідження підтвердили, що хрест належить до тієї епохи, в яку був розп’ятий апостол Андрій і що він виготовлений саме з оливи, що росла колись в Ахаї.

Церква з трепетом ставиться до історичних реліквій, які самим своїм існуванням свідчать про достовірність переказів. Ці реліквії мають і чудодійну силу, яка здатна дарувати людям те, про що вони просять, якщо їх молитви творяться зі щирою вірою.

На півострові Пелопоннес в Греції в кафедральному соборі, що носить ім’я апостола Андрія Первозванного, в Патрах зберігаються дві православні святині — ковчег з мощами Святого Апостола Андрія Первозванного і Хрест, на якому був розп’ятий апостол Андрій.

А поруч з цим собором знаходиться ще один собор, побудований саме на тому місці, де був розіп’ятий апостол Андрій.

У зведеннях міста Патри є записи, які свідчать про наступні випадки:

— люди, одержимі злими духами, які приходять до Хреста апостола, зцілюються, і паломники часто чують, як кричать злі духи, які виходять з них: «Нас попалив хрест Андрїїв»;

— люди з невиліковними хворобами, які звертаються до Хреста, зцілюються;

— онкологічні хворі, яким лікарі не давали позитивний прогноз, чудесним чином повністю одужують;

— молоді люди, змучені особистими і сімейними проблемами, знайшли їм рішення і зі сльозами в очах невпинно дякують святому Андрію;

— нещодавно одна жінка раптово захворіла хворобою крові і була направлена ??до лікарні міста Патри, де лікарі їй повідомили, що їй залишилося жити кілька днів. Її чоловік і діти молилися перед Хрестом і чесною главою святого Андрія. Попросили і єпископа звершити молебень перед Хрестом і чесною главою про порятунок жінки. Сталося чудо і жінка, на подив лікарів і членів своєї сім’ї, вийшла здорової з лікарні; їй допомогло заступництво апостола.

— батьки принесли до Хреста святого Андрія дитину, яка не ходила, і після старанної молитви дитина встала на свої ноги і почала ходити. Це диво сталося не так давно перед очима священиків храму святого апостола Андрія.

Часто Хрест святого Андрія виділяє священні пахощі, головним чином, в день святкування святого апостола і в великі свята Православної Церкви».

13 грудня в Києво-Печерській Лаврі, духовній спадкоємиці апостола Андрія, пройде Божественна Літургія в пам’ять про учня Христа і першого просвітителя нашої історичної Батьківщини.

Добавить комментарий