Події навколо «об’єднавчого собору» у Києві: інформація оновлюється

Події навколо «об’єднавчого собору» у Києві: інформація оновлюється

Сьогодні, 15 грудня, у Києві проходить «об’єднавчий собор», на якому українські політики і представники розкольницьких організацій збираються оголосити про створення нової «Православної Церкви» в Україні.

NEWOD стежить за ходом подій.

9:00  За інформацією NEWOD, до столиці масово звезли бюджетників для участі в мітингу на підтримку Томосу. За словами очевидців, на Хрещатику зупинялись автобуси, люди з яких колонами йшли до площі.

У Києві посилили заходи безпеки. У місті чергує близько 4 тисяч правоохоронців — Нацполіція, Нацгвардія та рятувальники.

У місцях масового скупчення людей встановили рамки, також по місту чергують вибухотехніки та кінологи.

Попри Різдвяний піст зі сцени на Софійській площі лунає музика, натовп підбадьорюють артисти. Ікони, хрести, корогви — ці важливі атрибути віруючих людей заміняють державні прапори.

11:00 З ієрархів Української Православної Церкви на «собор» прибули Митрополит Вінницький и Барський Симеон у супроводі благочинного Вінницького районного благочиння архимандрита Дорофея (Маркевича), а також митрополит Переяслав-Хмельницький и Вишневський Олександр (Драбинко).

12:29 З’явилась інформація, що на «об’єднавчий собор» прибув сам Варфоломій. Про це повідомляє видання ВЕСТИ. У зв’язку з цим сам «собор» перенесли на другу половину дня, хоча він мав початись о 10:00. (Інформація не підтвердилась).

Захоплення храму у Вінниці

Вінницький Свято-Преображенський кафедральний собор Української Православної Церкви захопили відразу після ранкового богослужіння. Про це повідомляє видання СПЖ.

Як стало відомо виданню з власних джерел, вранці 15 грудня до кафедрального собору Вінниці під’їхали близько 20 молодих людей спортивної статури і відібрали в охорони ключі від усіх приміщень комплексу.

«Забирайте свої речі і йдіть», — заявили вони представникам УПЦ.

Прес-служба Вінницької єпархії спростовує дану інформацію і повідомляє, що «юридично приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці передані у постійне безоплатне користування релігійній громаді собору і на даний момент залишаються в користуванні громади. В той же час будівлі собору і історичного архітектурного комплексу «Мури», до якого вони входять і який є пам’яткою архітектури національного значення», є власністю держави України і перебувають під її охороною».

В свою чергу видання СПЖ стверджує, що спростування з’явилось під тиском. Штатна охорона церковної будівлі відсторонена від виконання своїх службових обов’язків. Хто буде закривати собор і у кого будуть ключі від дверей, як і раніше залишається невідомим.

Новини з Вінниці все більш тривожні, тому виносимо їх в окрему публікацію:  У Вінниці захоплено собор УПЦ: клірикам погрожують і не пускають в єпархіальне управління

А тим часом на Софійські площі:

Ігри за лаштунками «собору»

Побачивши, що навіть прихильники автокефалії з УПЦ не йдуть на «об’єднавчий собор», станом на 14 грудня Константинопольський патріархат вирішив погодитися з кандидатурою, яку пропонує Порошенко в якості предстоятеля «Єдиної української православної церкви». Йдеться про митрополита Вінницького Симеона.

Про це виданню «Страна.ua» повідомило джерело в навколоцерковних колах.

Тільки так можна спробувати залучити до участі в соборі  ще частину канонічних єпископів. І тільки так можна уявити собор об’єднавчим, а не установчим.

У той же час, за Симеона голоси збираються вкрай важко, так як переважна більшість учасників собору — це представники Київського патрірхата, глава якого — Філарет наполягає на кандидатурі своєї правої руки — Епіфанія.

Представники Порошенко і Варфоломія намагаються внести розкол в ряди філаретівців. За попередніми даними, їм вдалося заручитися підтримкою частини делегатів від КП, які підтримують митрополита Луцького і Волинського Київського патріархату Михайла. Та й сам він, як кажуть в церковних колах, давно приятелює з Симеоном.

Також за Симеона може по команді представників Вселенського патріархату віддати голоси делегація УАПЦ. Її керівництво ще з жовтня заявляє, що підкоряється будь-якому рішенню Стамбула. Але чи вистачить цих голосів, щоб перебити кандидатуру Епіфанія — поки незрозуміло.

14:00 Учасникам «собору» роздали статут нової Церкви.

Фото з порталу СПЖ

Фото із Софійського собору розмістив спікер Президента.

Зі сторінки Святослава Цеголко у Facebook

«Радіти» Томосу за наказом Президента звозять навіть студентів

«Радіти» Томосу на прохання адміністрації Президента збирались учора чи не у половині районів Чернігівської області, — пише видання Час Чергігівський.
Цього разу до справ церковних масово залучають і студентів вищих навчальних закладів Чернігова. Кожен із них отримав «квоту» — скільки студентів має поїхати підтримати створення української церкви.

Президент у президії

Президент також поділився фото із Софійського собору
16:00 А ось промова Петра Олексійовича:
16:50 Стало відомо, що нову церковну структуру в результаті «об’єднавчий собор» очолив єпископ «київського патріархату» Епіфаній, права рука Філарета. Про це повідомляє Ліга.Новости.

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial