У Вінниці захоплено собор УПЦ: клірикам погрожують і не пускають в єпархіальне управління

15 грудня 2018 року, за повідомленням духовенства єпархії, відразу після завершення ранкового богослужіння, близьку 20-ти молодих людей спортивної статури зайшли в Вінницький Свято-Преображенський кафедральний собор УПЦ і відібрали в охорони ключі від собору, брами на в’їзді на територію тощо. Про це передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Наразі клірики єпархії повідомляють, що в соборі виставлено «нову охорону».

Натомість на офіційному сайті Вінницької єпархії з’явилася заява щодо ситуації навколо Спасо-Преображенського кафедрального собору.

У прес-службі єпархії повідомляють, що приміщення собору, які передані державою у користування релігійній громаді «на даний момент залишаються в користуванні громади. В той же час будівлі собору і історичного архітектурного комплексу «Мури», до якого вони входять і який є пам’яткою архітектури національного значення», є власністю держави України і перебувають під її охороною».

Прямо у Вінницькій єпархії не пояснють, чим зумовлена неочікувана і термінова зміна охорони головного Собору єпархії саме сьогодні, а пишуть наступне:

«У опублікованій 14 грудня на сайті облдержадміністрації заяві Вінницької ради оборони міститься застереження громадян від будь-яких протиправних дій на релігійному підґрунті, особливо враховуючи те, що на території Вінницької області діє правовий режим воєнного стану. У заяві зазначено, що: «Храми передані релігійним громадам, як юридичним особам, в управління, а земля – у постійне користування. Намагання інших осіб заявити про свої права на об’єкти, всупереч діючих правових норм, можуть розцінюватися як порушення законодавства України». Серед таких храмів названий саме Спасо-Преображенський кафедральний собор. Отже, держава в особі обласної влади, заявила про забезпечення безпеки і запобіганням будь-яких силових діям щодо кафедрального собору і віруючих. На даний час у Спасо-Преображенському соборі м. Вінниці спокійно: звершуються богослужіння і відправляються треби для парафіян храму».

У той же час клірики єпархії повідомляють, що не можуть потрапити і в приміщення єпархіального управління – їх туди не впускають. Також надходить інформація про те, що представники Служби безпеки України намагаються змусити ряд священиків підтримати автокефальні настрої їхнього архієрея митрополита Симеона, який за повідомленнями ЗМІ, знаходиться на даний момент в Києві, де планується проведення т.з. «об’єднавчого собору». У бік священнослужителів надходять різні погрози,  у разі якщо вони й надалі будуть відстоювати свою канонічну позицію.

Нагадаємо, що Митрополит Вінницький и Барський Симеон в супроводі благочинного Вінницького районного благочиння архимандрита Дорофея (Маркевича) прибув на «об’єднавчий собор».

за подіями у Києві ви можете слідкувати у матеріалі: Події навколо «об’єднавчого собору» у Києві: інформація оновлюється 

Добавить комментарий