Хто і коли написав Біблію: перевірте свої знання

Часто можна почути, що Біблія — головна книга християн. Однак Біблія — це не одна книга, а ціла бібліотека. Вона складається як мінімум з 66 книг, написаних різними авторами, серед яких вождь кочовиків і лікар, рабин і пастух, літописці та жерці, рибалки і царі, і багато інших людей …

У Новому Заповіті – 27 книг, а ось зі Старим Заповітом все дещо складніше. Там, в залежності від видання, можна знайти від 39 до 50 книг. Справа в тому, що в момент зародження християнства в старозавітній громаді ще не склалося загальноприйнятого списку (по-грецьки — канону) біблійних книг. Він сформувався дещо пізніше: в кінці I — початку II століття н.е. До нього увійшли ті книги, які на той момент існували на староєврейській і частково на близькій їй арамейській мовах. Їх було 39. У християнській церкві думки розділилися: десь до Старого Заповіту включали лише книги єврейського канону, десь до них додавали всі або деякі з «додаткових» 11 книг, які були тільки на давньогрецькій мові (причому деякі були на ній і написані, а інші колись мали єврейський оригінал, пізніше втрачений).

Щодо їх статусу в Біблії серед християн досі немає консенсусу.

У Православній церкві ці книги вважаються неканонічними, однак корисними для навчання вірі. Багато з них увійшли до складу богослужіння.

У Католицькій церкві деякі з них включені до Старого Заповіту як «другоканонічні». Серед протестантів переважає думка, що Старий Завіт складається лише з 39 книг єврейського канону, однак і в їх громадах неканонічні книги часом звучать на церковній службі.

Коли були написані книги Біблії?

Найдавніші частини Біблії, такі як Десять заповідей, вперше були записані в XIII столітті до н.е. При цьому в Старий Заповіт входять і більш ранні оповідання (можливо, XIX століття до н.е.), довгий час передавалися в усній формі або в письмових джерелах, які не дійшли до нас. Надалі тексти Старого Заповіту неодноразово редагувалися.

Остання за часом написання книга Старого Заповіту (книга Премудрості Соломона) з’явилася в I столітті до н.е.

Корпус книг Нового Заповіту був написаний в період з 50 по 110 рік н.е. Датування всередині цього часового відрізку у можуть відрізнятися. Ймовірно, першою новозавітної книгою було Послання апостола Павла до Галатів (бл. 48-56 рр.), а останньою — одне з послань апостола Іоанна (95-110 рр.).

Матеріал підготований на основі просвітницької платформи «Академія віри»

Добавить комментарий