Катастрофа переходу церков у віртуальну реальність: попередження американського професора

Сучасні християни забули про важливість фізичної присутності людини на службі, єднання віруючих, яке відбувається у храмах. Адже це не зможе замінити жодна віртуальна реальність.  Про це йдеться у книзі «Сучасні технології та людське майбутнє: християнська оцінка» Крейга Гея, професора міждисциплінарних досліджень в Regent College у Ванкувері, Канада.

Науковець написав цю книгу з метою попередити людей про шкоду, пов’язану з сучасними технологіями та соціальними медіа, підкреслюючи необхідність людей критично ставитись до подібних технологічних тенденцій з біблійної точки зору.

Я не луддит (ред. — учасники протестів першої чверті XIX століття проти використання машин в ході промислової революції в Англії). Я не проти технологічного розвитку. Але я занепокоєний цим, і особливо щодо напрямків, які стають пріоритетними, — написав Гей у передмові до книги.

Хоча в своїй книзі Гей зазначає, що біблійна християнська теологія має відповідь на те, як боротися зі шкодою від сучасних технологій, церкви за великим рахунком не наголошують прихожанам на цих методах чи навіть забувають про них.

Сучасний технологічний розвиток, очевидний тренд із експериментами щодо людської свідомості повинен викликати тривогу в наших церквах, — пише Гей.

Концепція віртуальної церкви була предметом дискусії. Принаймні, одна із заснованих в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, церква, що називається VR-церква, планує запропонувати такі послуги.

Наша місія полягає в тому, щоб досліджувати і спілкуватися з Богом через віртуальну реальність, розширену реальність і технології наступного покоління. Всі бажаючі можуть відвідати наші послуги», — йдеться у повідомлені VR-церкви.

Крейг Гей заявив, що вважає ідею переходу церков у віртуальну реальність «катастрофою», яка суперечить приходу Ісуса Христа.

Зустрічі в церкві і святкування таїнств, виконання всього, що ми робимо разом у храмах – це надзвичайно важливо, переконаний Гей.

Що ж до концепції церкви у віртуальній реальності, вона може працювати «в крайньому випадку» для тих, «хто не може прийти з якоїсь причини».

Звичайно, давайте зробимо можливим для них приєднатися до наших служб, використовуючи технології , — визнав Гей. — Але для всіх інших — ні. Адже нам потрібно насправді бути разом.

Добавить комментарий