Кат святого Єлевферія сам увірував у Христа

28 грудня церква вшановує пам’ять священномученика Єлевферія, його матері Анфії та єпарха Корива.

Святий Єлевферій був сином знатного римського громадянина. Юнак був вихований у християнському благочесті своєю матір’ю. Молодий чоловік був настільки добрим, що у віці двадцяти років його ставлять єпископом Іллірійським.

У роки правління імператора Адріана святого Єлевферія піддавали страшним тортурам, вкидали у розпалену піч і врешті-решт обезголовили за сміливу проповідь про Христа Ісуса, разом з його матір’ю, яку звали Анфія.

Елевферий так молився за мучителів своїх:

О, Премилосердний Владика: доторкнися до сердець їх, дай пізнати їм святе ім’я Твоє і хай знають Тебе Єдиного істинного Бога і залишать згубне поклоніння ідолам, бо Ти благословенний на віки, амінь.

Коли мученик так молився, один з його мучителів єпарх Корив уважно прислухався до слів його молитви, і негайно ж від цих благочестивих слів  серце його запалало і він зовсім змінився.

Розгніваний імператор наказав стратити і Корива. Йдучи на смерть, Корив вигукнув до мученика Єлевферія:

Помолися за мене і озброй мене тією ж зброєю Христовою!

Корива вкинули в піч, але він, як і Єлевферій, залишився в ній неушкодженим, і через годину вийшов з неї, славлячи Бога. Нарешті, імператор знеміг від своєї люті і повелів відсікти голову Кориву, — так він прийняв свою мученицьку смерть і в короткий строк придбав скарб, для багатьох настільки жаданий.

Добавить комментарий