5 духовних причин переходу в розкол

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами УПЦ, розповів про 5 головних причини відходу віруючої людини від Святої Церки і переходу в розкол, повідомляє інтернет-портал «Православне життя».

Зарозумілість

За словами митрополита Антонія, найстрашніша з них — зарозумілість, яка змушує людину думати, що вона розумніша і вища всіх. Ця пристрасть  не терпить смиренного покаяння.

«Зваблива насолода живиться зарозумілістю, яка народжується від тонкої дії марнославства, що засліплює розум і серце; вона любить висловити себе, вона дозволяє собі відхилятися від точної покори Святій Церкві, вважає себе розумнішою за неї; вона, як і всі підступи диявола, як сам диявол і його чадо — гріх, не терпить пахощів, для них смертоносних, вбивчих пахощів покаяння і його плоду — смирення», — нагадав владика Антоній слова святителя Ігнатія Брянчанінова .

Він додав, що талановиті та здібні люди найбільше ризикують впасти в гріх марнославства і зарозумілості — страшну диявольську пастку. Але ж талант дано таким людям Богом для служіння Йому, нагадав митрополит Антоній.

«Важливо ще в зародку виявляти в собі подібні згубні думки і щиро  каятися в них, пам’ятаючи про свою немічну природу, про те, що ми ніщо без Бога», — порадив ієрарх УПЦ.

Виключна надія на розум

Друга причина відокремлення від Церкви — прагнення людей вирішувати все розумом, а не серцем, розповів владика Антоній.

«Ми зобов’язані тверезо мислити, але це не повинно заглушати голос серця. Коли у всьому шукаєш раціональну вигоду, втрачаєш віру. Добро і зло не пояснюються розумом, а осягаються життям за допомогою виконання заповідей Господніх, послуху Богові і Його Церкві, смирення перед святою волею Божою », — пояснив керуючий справами УПЦ.

Маловір’я, випробування, погана комапнія

Владика Антоній перерахував ще три причини переходу в розкол: маловір’я, «руйнування особистості під впливом випробувань, з якими вона не справляється», а для незміцнілої у вірі людини таким фактором може стати «погана компанія» людей, що протистоять Христу.

Владика Антоній нагадав, що Церква завжди молиться про тих чад, які заблукали, і сподівається на їх каяття.

«Будемо ж уповати на милість Божу до всіх нас! Не будемо забувати, що всім хорошим ми зобов’язані тільки нашому Творцю, а поганим — нашим гріхам і пристрастям!» — підсумував митрополит Антоній.

Він закликав віруючих уважно слухати Слово Боже, яке, «як рятівна нитка, виведе нас з будь-якої складної ситуації і допоможе знайти вірну дорогу до Господа».

Добавить комментарий