Ці слова — вбивчий удар для сатани

Ці слова — вбивчий удар для сатани

Для розради і зміцнення стражденних і гнаних друзів своїх святий Златоуст написав особливий твір, в якому виклав ту велику, улюблену його думку, що «хто сам собі не шкодить, тому ніхто зашкодити не може».

«Для того  Святе Письмо і описує нам велику і піднесену картину життя древніх — від Адама до Христа, для того описує нам і занепалих і увінчаних, щоб прикладом тих і інших переконати нас в тій істині, що хто сам собі не шкодить, тому ніхто інший зашкодити не може.

Бо ніякі крайні обставини, ніяка зміна часу, ніякі лиха, будь їх тисяча, — ніщо не може похитнути мужнього, тверезого і пильного; навпаки, безпечному, який спокусився злом, який сам про себе не дбає, і тисяча спасенних засобів не допоможе».

Праведне життя святого Іоанна Златоуста, завдяки якому він здобув повагу і у вигнанні, знову порушила ненависть ворогів його. Вони виклопотали у імператриці указ, яким вигнаний Златоуст був засуджений на нове вигнання в Питиунт поблизу Колхіди, на березі Чорного моря.

Чиновники, які супроводжували святого, отримали особливий наказ обходитися суворіше зі своїм в’язнем і доставити його до місця призначення за певне число днів, не дивлячись на труднощі доріг. Знаменитий пастир константинопольський мав іти пішки три місяці то під палючим сонцем, то під проливним дощем, без відпочинку і зміни одежі. Така подорож абсолютно виснажила і без того слабке здоров’я святого Златоуста.

Відчувши на шляху наближення смерті, він упросив провідників своїх зупинитися, змінив змоклий і забруднений одяг на білий, долучився Святих Таїн і залишив цей світ, який не був його гідний, зі словами «Слава Богу ЗА ВСЕ!» — з цими улюбленими його словами, які часто повторював він в житті, про які під час страждань своїх говорив:

«Слова ці — вбивчий удар для сатани, а для того, хто вимовляє їх, у всякій біді, у всякому нещасті вони служать рясним джерелом надії і розради. Як тільки вимовиш їх, негайно розсіюється будь-яка хмара печалі».

Архіепіскоп Дмитро (Муретов)

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial