Сербська церква: корумповані політики за участю Фанара поглибили розкол в Україні

Сербські ієрархи в своєму Різдвяному посланні дали оцінку останнім подіям у світовому Православ’ї та особливо відмітили випробування, що випали на долю канонічної Церкви в Україні.

Якщо автокефалія розуміється не як церковна інституція, а як елемент державного сувереніту, то вона не допомагає збереженню єдиної і соборної Церкви. Про це йдеться в Різдвяному посланні Сербської Православної Церкви, опублікованому 3 січня на офіційному сайті СПЦ. Текст послання зачитав Святіший Патріарх Іриней.

Говорячи про українську автокефалію, сербські архієреї підкреслили, що «одержимі шовіністи-русофоби, очолювані корумпованими політиками, при «асистуванні» уніатів і, на жаль, при незаконній співучасті Константинопольської патріархії, поглибили і розширили існуючі розколи, і поставили під серйозну загрозу єдність Православ’я в цілому».

У Сербській Церкві нагадали, що автокефалія є виключно церковної інституцією, яка повинна сприяти розвитку і зміцненню єдності між Помісними Православними Церквами.

«У разі, якщо за логікою цього світу автокефалія буде розумітися якось інакше, як елемент державного суверенітету, національної самобутності і відокремлення, тоді вона не сприятиме єдності і творенню єдиної Церкви, але провокує самовілля і самовдоволення. І вона стає, як не парадоксально, хулою на Святого Духа», — наголошується в Різдвяному посланні Сербської Православної Церкви.

Нагадаємо, що Митрополит Варшавський Савва також зазначив, що «об’єднавчий Собор» не вирішив проблему розколу, а ще більше ускладнив її.

Добавить комментарий