Цьогорічне святкування Різдва увійде в історію розділеної і роздробленої Церкви: точка зору

У своєму Різдвяному посланні до духовенства і пастви митрополит Дабробосанский Хризостом (Євич), глава митрополії Сербської Православної Церкви з центром у Сараєві (Боснія і Герцеговина) розкритикував дії Константинополя в Україні і з сумом констатував, що «святкування Різдва Христового у цьому році увійде в історію розділеної і роздробленої Церкви», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням грецьке видання «Romfea».

За словами митрополита Дабробосанського, на єдність Святої Православної Церкви «зсередини Неї самої було скоєно напад».

«Патріарх Константинопольський і його Синод, немов на театральній сцені, погралися з Тайною Церкви і Її єдністю, — йдеться в посланні архіпастиря. — Вони напали не тільки на Церкву мучеників в Україні, але напали на всю Церкву Христову, на Її святість, Її соборність, Її апостольство і єдність. Вони зрадили Христа, роздерли хітон єдності Православної Церкви, щоб з клаптів розколу, спорудженого її ворогами, скроїти розкольницько-сектантську модель, названу ними «церквою».

Митрополит Хризостом закликав паству в цей тяжкий момент молитися за віруючих в Україні, щоб Бог дарував їм сили об’єднатися навколо Христа, навколо Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також всіх митрополитів і єпископів Української Православної Церкви.

Митрополит Кіфірський та Антикіфірський Серафим в своєму інтерв’ю для «Sputnik» підтвердив позицію щодо церковного питання в Україні, яку він виклав у своєму Різдвяному посланні, передає «Romfea» 7 січня.

Визнання автокефалії Української Церкви створило значну канонічну проблему з величезними наслідками для єдності Церкви, зазначив ієрарх Елладської Православної Церкви.

«На жаль, ми визнаємо з глибоким сумом, що нещодавнє визнання автокефалії України з Предстоятелем, до вчорашнього часу розкольницьким єпископом, якого не визнають інші Помісні Православні Церкви, які приймають тільки проігнорованого канонічного Митрополита Онуфрія і його Священний Синод, створило значну канонічну проблему з непередбачуваними наслідками для нерозривної єдності Святої Христової Православної Церкви», — підкреслив митрополит Серафим.

Також ієрарх Елладської Церкви додав:

«Смиренно думаємо, що повернення до священного канонічного порядку і на канонічний шлях буде досягнуто через скликання у Святому Дусі і роботу Всеправославного Собору. Плекаємо надію і посилаємо гаряче прохання до Богонемовляти як можна швидше відновити Божественний мир в Українській Православній Церкві, щоб зникла існуюча жахлива схизма і запанували одностайність і Божественна любов у багатостраждальному українському народі».

Добавить комментарий