11 січня церква згадує 14 тисяч святих мучеників-немовлят Віфлеємських

Коли цар Ірод усвідомив, що був обманутий волхвами, які не показали йому шлях до того місця, де знаходився новонароджений Спаситель і Цар, він в люті наказав воякам винищити в Віфлеємі і його околицях усіх немовлят чоловічої статі, яким не виповнилося ще двох років.

Цар був дуже стривожений появою на світ Дитятка, чиєму народженню передували настільки незвичайні знаками та вклонитися якому поспішили такі знатні персони. Ірод визнав, що Він буде представляти загрозу його владі, тому не вагаючись прирік на смерть безліч безневинних душ, аби в їх числі умертвити Немовля Христа. Цар наказав убити всіх дітей, народжених з моменту першої появи Віфлеємської зірки, про що він дізнався з розповіді волхвів.

Так для матерів коліна Веніямінова стало реальністю жахливе пророцтво Єремії: «Глас в Рамі чути (тобто в межах коліна Веніямінова), плач і ридання, і голосіння велике: Рахиль плаче за дітьми своїми, і не хоче роззаспокоїтись, бо нема їх »(Мф. 2: 18). Саме в Віфлеємі знаходиться гробниця Рахілі, яка, здавалося, сама повстала в той день із гробу, щоб розділити скорботу і сльози матерів. Їх чада прийняли смерть за Христа і замість Христа і стали початком і цвітом всіх наступних мучеників.

Однак Ірод марно намагався чинити опір Промислу Божому. Праведний Йосип, завчасно попереджений ангелом, разом з Дівою Марією і немовлям вже вирушив до Єгипту. Побиття немовлят стало одним з останніх злочинів Ірода.

У той час як цар замислив убивство власного сина Антипатра, якого підозрював у змові, його раптово спіткала вельми дивна хвороба. Багато його сучасників побачили в ній покарання Боже: тіло його, яке ніби з’їдав невидимий внутрішній вогонь, стало поступово розкладатися зсередини, стаючи схожим на труп, що гниє та кишить хробаками. Але навіть перебуваючи на порозі вічного прокляття, тиран не переставав сіяти жах своїми вчинками, звелівши катувати всіх своїх супротивників і продовжуючи готувати страту сина.

Добавить комментарий