Навіщо читати Послання і Діяння апостолів?

Чому читання Святого Письма — одна з найважливіших справ для людини? Чому корисно, крім Євангелій, читати вдома «Діяння апостолів» і послання апостолів?

10 січня — день пам’яті 20 тисяч Нікомидійських мучеників, в числі яких — свята Домна. Вона була язичницької жрицею, але прочитавши «Діяння» і одне з послань апостола Павла, прийшла до християнської віри. На питання сайту «ФОМА в Україні» відповів викладач КДАіС архімандрит Дамаскін (Лебідь):

— Один із стародавніх церковних письменників сказав: «Хто хоче бути філософом, той повинен читати філософські книги, а той, хто християнином — Святе Письмо».

Святе Письмо, а особливо друга його частина — Новий Завіт, займає особливе місце в житті кожного християнина. Коли ми молимося, то звертаємося до Бога, а коли читаємо Святе Письмо — сам Господь говорить з нами. Тому не тільки важливо, але абсолютно необхідно на ряду з Євангелієм кожен день читати як «Діяння святих апостолів», так і Послання святого апостола Павла.

Користь такого читання дуже велика, адже воно просвітлює розум, піднімає дух і очищає думки.

Святе Письмо — це Слово Боже, яке має дуже велику силу. Уважне його читання допомагає людині виправлятися (чому яскравий приклад ми бачимо в житті святої Домни). А роздуми над ним є їжею для душі, без якої вона виснажується, стає слабкою і легко схильною до всіляких спокус.

Добавить комментарий