Вчені стверджують: щастя не в задоволенні

Емілі Есфахані Сміт, головний редактор аналітичного центру при Стенфордському університеті, протягом п’яти років вивчала дослідження психологів, філософів і неврологів, а також інтерв’ювала людей, щоб з’ясувати, що робить їх щасливими.

Дослідниця прийшла до висновку, що гонитва за щастям робить людей нещасними, в той час як пошук сенсу веде до більшого задоволення. Люди знаходять сенс у житті, коли відчувають свою причетність і корисність для когось, окрім себе, і коли розвивають свої кращі якості.

Раніше я думала, що головна мета мого життя — досягти щастя. Всі казали, що шлях до щастя — це успіх, тому я шукала ідеальну роботу, ідеального хлопця, прекрасну квартиру. Але замість того, щоб хоч колись відчувати себе задоволеною, я відчувала занепокоєння. Мені весь час здавалось, що я відстаю. І я не була одна; мої друзі — вони також боролися з цим, — каже Емілі Сміт.

Нейроекономісти Цюріхського університету Філіп Тоблер і Ернст Фер провели експеримент, під час якого просканували мозок випробовуваних і виявили, що люди, які хочуть ощасливити інших, а не себе, відчувають більше щастя.

Щедрість робить людей щасливішими. Люди, які діють виключно з власних інтересів, менш щасливі. Ті, хто дбають про добробут інших, щасливіші, ніж ті, хто зосереджується лише на власному розвитку.

Коли людина робить щось приємне для інших, вона сповнюється приємного відчуття, яке поведінкові економісти називають теплим сяйвом. У співпраці з міжнародними дослідниками, Філіп Тоблер та Ернст Фер з Департаменту економіки Університету Цюріха досліджували, як різні області мозку взаємодіють між собою, щоб виробляти це почуття. Результати дають уявлення про взаємодію альтруїзму та щастя.

Навіть невелика щедрість робить людей щасливішими.

 

Добавить комментарий