У Києві в кафедральному соборі УПЦ пройшов 20-тий благодійний Різдвяний обід

Три обіди для майже тисячі бездомних, бідних і самотніх літніх людей провели в Києві в день Різдва Христового.

Одна з благодійних акцій відбулася в приміщенні Духовно-просвітницького центру при Кафедральному соборі УПЦ на честь Воскресіння Христового 7 січня 2019 року. Це 20-тий ювілейний обід, який проводять тут.

Організатори — Громада святого Егідія та рух «Молодь за мир». Участі в підготовці та проведенні обідів беруть волонтери – віруючі Української Православної Церкви.

Гостей волонтери шукали в переходах та притулках для пристарілих. Кожного тут зустрічають як дорогого гостя. Багатьох Віта Вікторія Зінкевич знає поіменно. Уже двадцять років поспіль вона допомагає знедоленим. Каже, у святкові дні вони особливо почуваються самотньо. Тому для Віти Різдво саме тут набуває сенсу.

«Сьогодні я з родиною, з моїми дітьми, з чоловіком. Люди приходять, щоб таким чином пережити Різдво, допомагати, бути сьогодні офіціантом, чи допомагати на кухні, чи з подарунками і таким чином хочуть пережити Різдво з нам та бідними», — розповіла Вікторія для знімальної групи ТСН.

 

На столах святкове меню, свічки та прикраси. Усе аби безхатченки відчули дух Різдва. Перед застіллям молитва, яку очолює протоієрей Павел Кирилов, настоятель Вознесенського храму столиці.

Громада цього храму допомагає безхатченкам кожного дня, розповідає священик для ТК «Глас».

«У нашій громаді ми щоденно кормимо людей — з пів на першу до половини третьої люди приходять у церкву і отримують їжу і необхідний одяг, — каже отець Павел. — Також у нас є молодіжний рух «Парасолька», волонтери якого кормлять безхатченків по ліній метро – від станції Васильківська до Льва Толстого. Вони по четвергам виходять з термосами, продуктами, їх там чекають друзі. Мені дуже приємно, що за прикладом товариства св. Егідія ми не просто даємо канапку чи тарілку супу з кашею, ми намагаємося дружити. Десь допомогти документами, ліками чи просто навіть добрим словом – надихнути».

Борщ, фарширований перець, кутя та олівє. Та обідом свято не закінчується. В інший кімнаті Марійка рахує подарунки. Їх збирали кияни.

«Кожен подарунок іменний. Особливо для бездомної людини – це дуже важливо», – каже організатор благодійного обіду Юрій Ліфансе.

Усередині солодощі, гігієнічні набори і теплі речі. Цього так бракує особливо взимку тим, хто живе на вулиці.

Фото зі сторінки у Facebook

Добавить комментарий