В Ізраїлі експозиція з символом McDonald’s в позі Ісуса Христа викликала скандал

Розіп’ятого на хресті Рональда Макдональда, який є символом американської корпорації, виставили в художньому музеї міста Хайфа в рамках виставки «Священні товари», пише Jerusalеm Post.

Експозиція виставляється вже не перший місяць, але увагу на неї звернули тільки зараз, ймовірно після того як знімки експоната потрапили в соцмережі.

Місцеві християни вважають скульптуру образливою і зажадали зняти її. Вони погрожували співробітникам музею і навіть кинули в будівлю «коктейль Молотова». Керівництво музею відповіло на ці претензії відмовою. Тоді група з декількох сотень християн спробувала увірватися в музей силою. Поліцейські протистояли їм сльозогінним газом і світлошумовими гранатами, у відповідь нападники закидали їх камінням.

Ієрархи християнської церкви з Хайфи подали в суд, вимагаючи припинити показ розіп’ятого Рональда Макдональда, а міністр культури пригрозила позбавити музей фінансування через експонат. З проханням прибрати скульптуру звернувся до керівництва музею і її автор фінський художник Йені Ліннонен.

Директор музею Ніссим Тал вважає вимоги зняти експонат посяганнями на свободу слова. Поки він погодився тільки закрити вхід на виставку фіранкою. Тепер там висить табличка, що експонати можуть образити релігійні почуття.

«Це все, що ми можемо зробити. Якщо ми знімемо експонат, на наступний день до нас прийдуть політики і змусять зняти інші мистецькі об’єкти. У підсумку в музеї залишаться тільки картини з квітами », — пояснив директор.

Християнські активісти мають намір і далі домагатися зняття експоната. Вони поставили біля музею намет і заявили, що пікетуватимуть виставку.

Добавить комментарий