У світі є не лише війна та ковід, не лише хвороби та смерть, а й милість Божа…

У світі є не лише війна та ковід, не лише хвороби та смерть, а й милість Божа, яку Господь нам посилає щодня.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ із посиланням на прес-службу Горлівської єпархії, про це сказав митрополит Митрофан під час проповіді.

«Можна всю свою увагу залишити в ямах на дорогах, а можна побачити кохання, яке є в цьому світі, не дивлячись на ями. Можна зневіритися, а можна подякувати Богу та наповнити серце радістю. Щодня у нас є вибір, на що ми звертатимемо свою увагу, на чому ми сконцентруємо фокус: на тому, що навколо нас погане – а поганого дуже багато, і можна на нього вперто дивитися, тільки його бачити, нічого доброго довкола не помічати, і в цьому зневір’ї та ремствуванні нескінченно жити, або на те добре, що теж є навколо нас, але його треба захотіти побачити», — зазначив митрополит Митрофан.

Архієрей підкреслив, що дуже багато залежить не від того, що знаходиться навколо, а від того, що знаходиться всередині нас, у нас у голові та в серці.

Спаситель колись про це сказав дуже простими й ясними словами людям, які Його оточували: «Якщо око твоє буде чисте, то все тіло твоє буде світлим, якщо ж око твоє буде погане, то все тіло твоє буде темним» (Мт. 6:22–23). Якщо ми бачитимемо зло, тому що нікуди від нього не дінешся, але водночас побачимо любов, побачимо добро та подякуємо Богові за те, що воно є поряд із нами, то наше життя також наповниться добром і любов’ю», — нагадав митрополит.

Крім того, важливо не забувати, що ми маємо можливість зробити щось добре, додав архіпастир.

«Якщо помічаємо довкола добро і любов і самі робимо добро, його стає більше. І радості на серці також стає більше. А якщо ми не бачимо ні добра, ні кохання, довкола помічаємо тільки зло і самі зло робимо, то зла теж, на жаль, стає більше», — пояснив він.

«Все, що робиться з любов’ю та добротою, робить нас щасливими, а цей світ – кращим. Дай Боже, щоб… ми завжди шукали можливість зробити добро, комусь допомогти, комусь посміхнутися, когось підтримати, когось пробачити.

Дай Бог, щоб благодать Святого Духа оживляла й осяювала наше життя, наповнювала наше серце та давала нам ту радість, яка робить нас щасливими не тому, що навколо нас сприятливі зовнішні обставини, а тому що око наше чисте, тому що ми навчилися помічати та цінувати добро і кохання, навчилися робити добро іншим людям» — побажав митрополит Митрофан.

Джерело

Добавить комментарий