Глобальна міграційна криза спровокована втручанням західних держав на Близькому Сході, – Митрополит Іларіон

Останнім часом увага світової громадськості прикута до білорусько-польського кордону, де зібралися кілька тисяч біженців і мігрантів з Іраку, Сирії та інших країн, які прагнуть потрапити до Євросоюзу. З гуманітарної точки зору ситуація, в якій перебувають ці люди, у тому числі жінки та діти, близька до катастрофічної.

Своїм баченням причин глобальної міграційної кризи, одним із проявів якої стала людська драма, що зараз розвивається на кордоні з Польщею, поділився в ефірі програми «Церква і світ» голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон.

«Причиною гуманітарної кризи, яка охопила країни Близького Сходу, є насамперед втручання в політичну ситуацію цілої низки близькосхідних країн із боку західних держав і, насамперед, Сполучених Штатів Америки», – вважає він.

Ієрарх запропонував подивитися на ситуацію, що склалася в регіоні, в тому числі з перспективи християнської присутності в близькосхідних країнах:

«Наприклад, в Іраку існував режим, який Сполученими Штатами був оголошений диктаторським та антинародним. Чи був він таким чи ні – це питання, на яке можуть відповідати політологи. Але місцеві християни за Саддама Хусейна жили спокійно. У країні їх було півтора мільйони. Після того, як режим С. Хусейна було повалено, там підняли голову терористи: почалися напади на будинки християн, їх почали вбивати, виганяти зі своїх домівок. В основному християни були змушені залишити Ірак – якщо раніше в країні їх налічувалося півтора мільйона, то зараз у кращому випадку залишилася одна десята від цього числа».

Таким чином, міграційна криза, яка зараз охопила багато країн Європи, має безпосереднє відношення до того, чим займалися Сполучені Штати Америки в останні два десятиріччя на Близькому Сході, вважає митрополит Іларіон. «Це прямий наслідок порушення балансів, який стався через те стороннє втручання», – наголосив він.

Джерело

Добавить комментарий