Як зцілитися від пристрасті до тютюнопаління?

«Раджу вам вжити проти цієї пристрасті духовні ліки: докладно посповідайтеся у всіх гріхах зі семи років і за все життя та причастіться Святих Таїн, і читайте щодня, стоячи, Євангеліє по главі чи більше; а коли нападе туга, тоді читайте знову, доки не пройде туга; знову нападе і знову читайте Євангеліє.

— Або замість цього кладіть, наодинці, по 33 великі поклони, в пам’ять земного життя Спасителя і на честь Святої Трійці,» — таку відповідь отримав від преподобного Амвросія один мирянин, затятий курець, який звернувся за порадою до святого, не зумівши сам впоратися з цією згубною пристрастю.

Після прочитання листа він запалив цигарку, але раптом відчув сильний головний біль і водночас огиду до тютюнового диму — і вночі не палив. Другого дня машинально запалював кілька разів, але біль повертався і не дозволяв ковтати дим. Так і кинув. Через деякий час людина ця приїхала до старця, щоб особисто подякувати йому. Преподобний Амвросій торкнувся паличкою його голови — і біль із того часу вже не повертався до нього.

Звертання за допомогою до святих у різних потребах має на Русі велику практику. Святі клопочуться за нас, допомагаючи нам уникнути наслідків гріхів, які ми коїмо, в самій природі яких — порушення волі Божої і, як наслідок, неминуче покарання. Не за гріхи, а самі гріхи карають нас, відвертаючи нас від Божого благословення та Божої допомоги. Тому, чим сильніше наше бажання отримати допомогу від Бога, тим наполегливіше повинні ми шукати її в молитвах до Господа, Пресвятої Богородиці та угодників Божих.

Відомі конкретні випадки зцілення від недуги тютюнопаління по молитвах перед Казанською іконою Божої Матері, а також дивовижне зцілення відомого православного видавця С. А. Нілуса, який нещадно курив 33 роки. А зцілився він після молитов перед іконою Божої Матері Одигітрії. Зцілювалися курці молитвами до блаженної Ксенії Петербурзької, святих Царствених сповідників, а також молитвами благочестивих близьких курців, які замовляють за них читання Псалтирі за здоров’я та молебні в монастирях.

Богомудрий наставник, утішитель і молитовник, преподобний Амвросій став воістину вінцем і прикрасою Оптинського старецтва. Старець Амвросій прославився прозорливістю, даремно зцілював тілесні недуги та лікувати душевні рани. Йому моляться про допомогу в різних життєвих потребах, про зцілення в хворобах, про тверде стояння народу у рідній вірі, про добрий характер і християнське виховання дітей.

 Молитва від пристрасті тютюнопаління преподобному Амвросию Оптинскому

Преподобне отче Амвросіє, ти, імєя дєрзновєніє прєд Господом, умолі Велікодаровітого Владику подать мнє скорую помощь в борьбє с нечістой страстью. Господі! Молітвамі угодніка Твоєго, Прєподобного Амвросія, очісті моі уста, оцеломудрі сєрдцє і наситі єго благоуханієм Духа Твоєго Святого, да отбєжіт от мєнє далєчє злая табачная страсть, туда, откуда прішла, во чрєво адово.

 

Добавить комментарий