У Миколаєві зникла чудотворна Інгульська ікона

У Миколаєві зникла легендарна ікона Божої Матері, яка перебувала в стіні на Інгульському узвозі. Поки невідомо, чи була вона вкрадена, «це відбулося раптово», —  пишуть Миколаївські новини.

У міському управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини заявили, що ікона встановлена невідомою особою і частиною пам’ятки не є. Тому ніхто не встановлює причин зникнення ікони і не зайнятий її пошуками.

За інформацією краєзнавців, ікона була встановлена близько 200-х років тому, при військовому губернаторі адміралі Лазарєві. За легендою, працівники верфі на північному березі річки Інгул, боялися переходити через пішохідний міст, до якого вів цей узвіз, через регулярні нещасні випадки. На вимогу адміралтейства там встановили ікону Божої Матері, щоб робітники могли отримати благословення біля переходу, і це зняло хвилювання серед працівників.

Відомо лише, що ікона у стіні Інгульського узвозу була до 1917 року. За часів войовничого атеїзму її забрали. А у 1990-х роках небайдужі миколаївці знову встановили у ніші спочатку репродукцію ікони, а потім і повноцінну ікону та оформили саму нішу.

Джерело

Добавить комментарий