Ієрархи Елладської Православної Церкви проти посилення урядових заходів щодо нещеплених

Ієрархи Елладської Православної Церкви проти посилення урядових заходів щодо нещеплених

Як повідомив  сайт pravlife.org незгоду з рішенням влади покласти на Церкву контроль за недопущенням до храмів невакцинованих громадян висловили ієрархи Елладської Православної Церкви. З протестом виступили зокрема митрополити Калавритський Ієронім, Фівський Георгій, Фтіотидський Симеон, Кіфірський Серафим.

Більше не можна жити у стражданні, глузуваннях та брехні з боку тих, хто править Грецією. Про це заявив під час проповіді митрополит Калавритський та Егіалійський Ієронім (Кармас). Архієрей обурився рішенням влади відносно посилення заходів щодо нещеплених, наголосивши, що у храмах його єпархії не перевірятимуть тести та сертифікати вакцинації у віруючих.

«Ми не припустимо, щоб наші храми були закриті або ми були змушені пройти експрес-тест, щоб вклонитися Христу… Греки пролили свою кров, щоб прославити ім’я Триєдиного Бога. Достатньо знущання… Нехай ті, хто править нашою батьківщиною, зрозуміють, що Греція – це Православ’я, а греки завжди єдині з Ісусом Христом», – сказав митрополит Ієронім.

Ієрарх висловив рішучість не приймати подальших обмежувальних розпоряджень уряду з цього питання, навіть якщо йому доведеться вирушити до в’язниці. Під час проповіді присутні двічі супроводжували слова владики оплесками.

Так само висловився в радіоінтерв’ю митрополит Фтіотидський Симеон (Воліотіс): «Я не поліцейський, не слідчий, не прокурор у житті людей. Я духовний отець і з любов’ю, переконанням і натхненням намагаюся скеровувати їх на правильний шлях… Насильство належить державі, а не Церкві любові. Ми не можемо накладати ні санкцій, ні покарань, ні штрафів, ні страт».

Коментуючи рішення уряду, митрополит Фівський та Левадійський Георгій (Мандзураніс) заявив, що перевірка віруючих на наявність ковід-документів неминуче призведе до зіткнень.

«Наші храми повинні залишатися місцями примирення з Богом та один з одним, місцями братства та єдності. Вони не повинні ставати місцями протистояння, зустрічних конфліктів та напруженості… Церковні уповноважені та всі помічники є добровольцями і не можуть, особливо у селах, протистояти своїм односельцям та співгромадянам. Тому я хотів би попросити прем’єр-міністра та всіх відповідальних осіб переглянути цей розділ» – сказав митрополит.

Він підкреслив, що «Сам Христос вільно і невимушено закликає нас слідувати за Ним і нікого не зобов’язує до чогось більшого».

Рішучу позицію з цього питання зайняв також митрополит Кіфірський та Антикіфірський Серафим (Стергіуліс).

«Для тих, хто знає, вихований із дитинства і цінує храм Божий, ви розумієте, скільки буває втрат, коли храми Божі закриваються, коли встановлюються перешкоди, і коли нас, служителів Церкви, закликають за допомогою поліції виганяти з храму людей, які бажають увійти в свій дім, духовну лікарню», – сказав архіпастир. Він зазначив, що такого не було навіть за тоталітарних режимів, що подібна практика суперечить традиції всіх двадцяти століть християнства та буття Церкви.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial