Місцева влада продовжує чинити тиск на громади УПЦ

Місцева влада продовжує чинити тиск на громади УПЦ

Органи місцевого самоврядування продовжують ухвалювати незаконні рішення щодо заборони чи обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. Представники влади також змушують віруючих переходити до розкольницької «Православної церкви України».

На Львівщині депутати Бориславської міської ради ухвалили рішення про заборону діяльності релігійної громади Української Православної Церкви на честь Покрову Пресвятої Богородиці. Рішення набуде чинності 1 червня ц.р. Віруючим заборонено використовувати приміщення храму для проведення зборів та богослужінь, а також продажу релігійної продукції. Бориславська міськрада розпочне процедуру примусового вилучення об’єкта нерухомого майна та передачу його у комунальну власність територіальної громади.

На Київщині одноголосне рішення про заборону діяльності Української Православної Церкви ухвалили депутати Переяславської міської ради. Віруючим забороняється проведення зборів, мітингів, ходів та інших масових заходів. Надалі буде проведено роботу з обліку земель та нерухомого майна, що перебуває в церковній власності або користуванні органів церковної влади та управління. У разі виявлення неоформлених об’єктів, будуть підготовлені пропозиції та проекти рішень щодо оформлення права комунальної власності на них. Громадам та монастирям УПЦ рекомендуватимуть змінити свою підпорядкованість відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Крім цього, рішення міськради передбачає звернення до Верховної Ради щодо підтримки законопроекту №7204 «Про заборону Московського патріархату на території України».

Депутати Бучанської міської ради звернулися до настоятелів храмів Української Православної Церкви, розташованих на території громади, із закликом «зробити єдино правильний вибір – вийти з московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України». З таким же закликом звернувся до настоятелів храмів Української Православної Церкви у смт Доброслав, селах Кремидівка та Трояндове Доброславська селищна рада Одеського району Одеської області. На думку народних обранців, «це не лише допоможе перемогти агресора, а й об’єднає всіх українців та принесе на нашу землю довгоочікуваний мир».

На Тернопільщині виконавчий комітет Збаразької міської ради звернувся до громад і духовенства Української Православної Церкви «з проханням прийняти правильне рішення та стати на шлях об’єднання з українськими церквами». На переконання чиновників, віруючим треба «піти шляхом жертовності» і зробити це «для уникнення релігійних конфліктів і розбрату».

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial