ООН розглядатиме питання захисту прав вірян УПЦ

ООН розглядатиме питання захисту прав вірян УПЦ

НВО «Громадський правозахист» звернулося до ООН через випадки насильницьких зникнень кліриків та віруючих УПЦ.

Комітет з насильницьких зникнень ООН розгляне випадки викрадень кліриків і віруючих УПЦ. Про це повідомляє «NGO Public Advocacy – НУО Громадський Правозахист», яка звернулася до ООН зі звітом про насильницькі зникнення віруючих і священнослужителів УПЦ.

Комітет з насильницьких зникнень та його Секретаріат працюють над підтримкою жертв, організацій громадянського суспільства, національних правозахисних інституцій та держав у пошуку та встановленні місцезнаходження зниклих осіб, викоріненні, покаранні та запобіганні цим злочинам, а також відшкодуванню збитків, завданих жертвам.

Питання порушень прав віруючих УПЦ включили до порядку денного Комітету. Також Комітет ООН направив уряду України питання щодо вжиття українською владою заходів, спрямованих на розслідування фактів насильницьких зникнень та їх подальшої профілактики.

Зокрема, в ООН попросили уряд України прокоментувати твердження щодо зникнення віруючих і духовенства Української Православної Церкви, таких як архімандрит Лавр (Березовський), та надати інформацію про проведені у зв’язку з цим пошуки і розслідування та їх результати.

У НУО додають, що насильницькі зникнення включають такі правопорушення як затримання, утримання, вивезення осіб без їх згоди у певне місце, проведення арештів, обшуків або інших заходів неуповноваженими на це особами, без дотримання процесуальних гарантій, передбачених чинним законодавством України.

«Такі дії залишаються порушеннями прав людини і в тому випадку, коли людину відпустили після її насильницького затримання. Важливо, щоб такі факти не залишалися поза увагою навіть у тому випадку, якщо особи знайдені й нібито перебувають у безпеці, але насправді в результаті подібних “профілактичних бесід” з ними – вони є реальними жертвами насильства, особливо в тому випадку, коли в результаті залякування – вони були примушені до відмови від належних їм прав», – йдеться у повідомленні на сайті «Громадського правозахисту».

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x