Потрібно вилучити зі складу комісії з експертизи Статуту УПЦ упереджених експертів, – Юридичний відділ УПЦ

Потрібно вилучити зі складу комісії з експертизи Статуту УПЦ упереджених експертів, – Юридичний відділ УПЦ

10 січня 2023 року відбулося засідання Експертної групи для проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ, у якому, як представник групи від УПЦ, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, взяв участь голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, з посиланням на сайт law.church.ua.

За результатами зустрічі «з метою забезпечення повного, всебічного, об’єктивного та неупередженого проведення релігієзнавчої експертизи і недопущення порушення прав УПЦ», протоієрей Олександр Бахов звернувся із заявою про недовіру та відвід деяких членів цієї групи, а саме: Козловського Ігоря Анатолійовича, Сагана Олександра Назаровича, Филипович Людмили Олександрівни, Чорноморця Юрія Павловича.

Обґрунтовуючи свою позицію, голова Юридичного відділу вказав на конфлікт інтересів та  пряму зацікавленість у результаті цієї експертизи цих осіб.

«Загальновідомий факт, що деякі члени Експертної групи, не тільки є парафіянами Православної Церкви України, а й проявляють упередженість та ворожість до УПЦ, що неодноразово публікувалось у соцмережах та ЗМІ», — наголосив він.

«Законопроєкт про заборону УПЦ (МП) потрібно приймати негайно. Адже відтермінування призведе до того, що представники УПЦ (МП) будуть розганяти й далі свої твердження про те, що їхню церкву переслідують. В цьому є небезпека. Тому потрібно вже зараз прийняти той законопроєкт, який вже готовий», — наголошував на важливості швидкого прийняття законопроєкту про заборону УПЦ Козловський І. А. в ефірі телеканалу “Еспресо” 11.12.2022, повідомляє юрист.

«Саган Олександр Назарович – один з активних опонентів УПЦ, багатолітній викладач богословської академії УПЦ КП, тепер ПЦУ, — пояснюється у заяві. — В ЗМІ та соцмережі Фейсбук висловлює упередженість та неприязнь до УПЦ. До прикладу, допис у Фейсбук від 29.11.2022 «…негайно обмежити антиукраїнські можливості УПЦ МП (РПЦвУ). Йдеться передусім про негайний розрив усіх договорів про оренду нерухомості (державної та комунальної), усіх інших договорів, оскільки ці релігійні організації втратили статус юридичної особи». А у дописі на Фейсбук від 10.12.2022 вважає, що  Служба безпеки України повинна застосовувати більш жорсткіші заходи, щодо представників Української Православної Церкви, ігноруючи презумпцію невинуватості».

Щодо Чорноморця Юрія Павловича, який колись був парафіянином УПЦ, то він зараз з особливим натхненням наполягає на її знищенні, звертає увагу протоієрей Олександр: «Своє ставлення до УПЦ яскраво демонструє на персональній Фейсбук-сторінці, наприклад допис від 17 грудня 2022 р., де Юрій Павлович прямо називає Українську Православну Церкву пропагандистським штамом «УПЦ ФСБ», закликає депортувати весь єпископат та знищити саму структуру. Так само відгукується про УПЦ і в інтерв’ю Radio NV від 2 грудня 2022р., закликаючи рішенням РНБО розпускати установи УПЦ і називає її рудиментом Радянського Союзу. У своєму дописі на Фейсбук від 28 листопада 2022р. він називає захист керівництва Української Православної Церкви діяннями, рівними запереченню голодомору чи голокосту».

У заяві йдеться, що Филипович Людмила Олександрівна також входить в коло основних опонентів Української Православної Церкви: «В коментарях, опублікованих сайтом РІСУ від 4 грудня 2022р., прямо вказує шлях, яким буде здійснюватися ліквідація УПЦ – на рівні окремих парафій. Пані Людмила також вважає що УПЦ це “квазі-релігія”, яка насправді не є релігійною структурою”. Окрім цього підтримує закон про перейменування релігійних організацій і вважає, що він має бути застосований саме до УПЦ».

«Для проведення об’єктивної та неупередженої релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви, прошу залучити до участі експертів, що не мають упередженого та ворожого ставлення до УПЦ, а також релігієзнавців з міжнародних наукових установ», — йдеться у заяві представника УПЦ в експертній групі до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x