Громади УПЦ за кордоном відсвяткували Різдво
Брюссель. «Як в Україні!», – саме такі дитячі радісні вигуки лунали біля вертепу з Новонародженим Немовлям під час урочистої Різдвяної Божественної Літургії в Брюсселі, – повідомив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт ВЗЦЗ.
Протоієрей Димитрій Попеску, настоятель парафії Української Православної Церкви на честь Всіх преподобних Києво-Печерських в м. Брюссель (Бельгія), зібрав під своє крило більш півтисячі українських православних дітей з родин українських біженців та багатьох центрів для вимушених переселенців з Брюсселя та інших міст Бельгії. Всі вони підготували колядки, вітання та різдвяні пісні, щоб прославити Господа нашого Іісуса Христа. Вихованці центру для українських родин в місті Спа підготували справжнє театралізоване дійство – вертеп, показали історичні події в часи народження Спасителя, привітали всіх земляків.
Всю малечу було щедро обдаровано за справжніми українськими традиціями. Отець Димитрій вручив маленьким колядникам все, що вони просили у своїх святкових піснях: і мірку грошей, і калачі, і кільце ковбаски. Після служби всі українці могли скуштувати національні страви, поділитися теплом, радістю Богонародження, величезною любов’ю один до одного та надією на новий і особливо щасливий рік для нашої рідної України.
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у курортному містечку Спа в Бельгії буде відкрита ще одна громада Української Православної Церкви.
Перша Божественна Літургія у даній громаді відбудеться в суботу 21 січня 2023 року за адресою: Rue Brixhe 24, 4900 Spa, Бельгія. Після Літургії буде розпочато діяльність недільної школи.
Данія. 7 та 10 січня 2023 року були опубліковані повідомлення в щоденній газеті «Holstebro-Struer» та «Viborg Folkeblad» щодо звершення різдвяних святкових богослужінь для українських парафій в місті Хольстебро (Данія), якою, з благословення Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, опікується протоієрей Євгеній Мартинюк, – про це повідомив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт ВЗЦЗ.
У двох замітках з такими заголовками «Українське Різдво святкують у старій каплиці лікарні: – Зустрічаємось у церкві та отримуємо надію на майбутнє» та «Велика явка на Українське Різдвяне богослужіння», йдеться про згуртованість українців, любов до Церкви, взаємодопомогу одне одному, особливо постраждалим від війни.
«Крім релігійної мети богослужінь, церква в Хольстебро стала також місцем збору нових біженців, яким постійні українці допомагають облаштуватися в данському середовищі», – йдеться у повідомленні. Місцевий лютеранський священник Ганс Вестергаард Єнсен, який допоміг транспортом людям аби дістатися місця проведення богослужіння теж з розумінням ставиться до потреби українців, «які знаходяться далеко від дому», в єднанні навколо церкви.
У одному із текстів наголошується про відмінність святкування Різдва православними українцями та данцями. Українці вбачають в цьому не тільки сповідання власної віри, а й самовираження через зустріч рідних людей на чужині. «Для нас, хто живе далеко від України, церква дуже важлива» – каже Іван Ничипорук.
Також підкреслено особливості святкування Різдва українцями: «Святкування Різдва у нас починається 6 січня, коли ми йдемо до церкви на службу. Напередодні Різдва не можна їсти ні м’яса, ні молока, ні яєць. На саме Різдво (7 січня – ред.) ми йдемо до церкви, а потім збираємося на спільну трапезу, також діти традиційно виходять співати про Різдво».
«Чудово, – зізнається Іванна Іваніцька – одна з ініціаторів створення української православної парафії в Данії, – що ми можемо розмовляти з Богом своєю мовою. Ми можемо разом говорити тут, у церкві, і ми можемо разом молитися за мир в Україні. Біженці, які живуть у Данії, також можуть певним чином відчути, що вони вдома, коли зустрічаються з нами тут, у церкві». Крім того, автор статті відмітив деякі зовнішні аспекти православного богослужіння: «Кімната в якій проходить служба лишилася майже такою, як колись була каплицею… На стінах, столах і підставках висять, стоять і лежать ікони Іісуса як немовляти, так і дорослого, Діви Марії та різних святих. Тут вишиті килими, свічники з піском із місцем для медово-жовтих воскових свічок і білий стіл, де два співаки разом із маленькою дівчинкою неймовірно гарно співають для служби на високих нотах, до чого додано глибокий бас священника».
Загалом у богослужінні на Різдво у м. Хольстебро взяло участь понад 130 людей.
Джерело