У Святогірській лаврі з Божою допомогою ліквідували сильну пожежу

У Святогірській лаврі з Божою допомогою  ліквідували сильну пожежу

Лише з молитовною допомогою владики намісника та черниць Богородичанського скиту вдалося загасити сильну пожежу, що виникла під час обстрілу обителі у червні 2022 року. Про це розповіла прес-служба Успенської Святогірської Лаври в матеріалі, присвяченому подіям того періоду, повідомляє «Фома в Україні».

«28 червня обідньої пори в районі 12:45 новий обстріл корпусів Лаври. Один зі снарядів уже вп’яте прилетів у братський корпус №4, ударивши в карниз третього поверху північного фасаду будівлі та дах. … Цього разу обстріл призвів до займання даху та горищного приміщення», – розповіла прес-служба.

Оскільки рятувальники ДСНС, які чергували в Лаврі, на початку червня разом із пожежною машиною покинули територію монастиря, гасіння вогню лягло на плечі його насельників. Декілька десятків чоловік братії та біженців гасили пожежу, але все було марно: вітер дув у бік корпусу і полум’я розгорялося. Тоді намісник Лаври митрополит Святогірський Арсеній пішов молитися в Успенський собор, а сестри скиту «Всіх скорботних Радість» с. Богородичне та жінки з-поміж біженок, ховаючись в одному із лаврських підвалів, почали читати акафіст іконі Божої Матері «Неопалима Купина».

«Оідразу після цього на очах здивованої братії полум’я поменшало до мінімуму, вітер змінився на протилежний. Поширенню пожежі вдалося запобігти, локалізувавши її північно-західним кутом корпусу. Четверо з братії залізли на самий дах і почали скидати пошкоджену металеву покрівлю, заливаючи вогонь уже зверху. Один пожежний рукав був приєднаний до водопровідної мережі та бив струменем із нижнього майданчика. … Переселенець Федір Меренков піднявся на огороджувальну стіну і звідти направив струмінь води на кут будівлі, що горіла», – описала ситуацію прес-служба.

Через 45 хвилин спільними зусиллями та молитвами пожежа була ліквідована.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x