Німецька професорка вбачає заклики до насильства у Нагірній проповіді Христа

Німецька професорка вбачає заклики до насильства у Нагірній проповіді Христа

У Німеччині на Берлінському форумі світових релігій запропонували перевірити Нагірну проповідь Іісуса Христа на предмет закликів до насильства, що містяться в ній. Побоювання з приводу євангельського тексту висловила професорка літературознавства у Фрайбурзькому педагогічному університеті Тетяна Йеш, повідомляє 21 лютого 2023 року.

За словами знавця словесності, у Нагірній проповіді домінують «фантазії про покарання», які «мають перевернути несправедливі умови». При цьому професорка не підкріпила своїх висновків прикладами з тексту.

Літературознавчі дослідження Йеш призвели її до відкриття, що вся проповідь наповнена «ресентиментом» та бажанням «жорстоко покарати» попередній устрій.

Збентеження професора також викликав 28 вірш з 5 глави Євангелія від Матвія: «Якщо ж праве око твоє спокушає тебе, вирви його і кинь від себе, бо краще для тебе, щоб загинув один з членів твоїх, ніж усе тіло твоє було вкинуте в геєну» . Загальновідомі тлумачення не виявляють у цих словах Спасителя заклику до їхнього буквального виконання. Проте Йеш дійшла висновку, що «волання вирвати око з голови» містить «сексуальні аспекти насильства».

«Тому я вважаю, що проповідь корисна і неконструктивна і важливо, щоб позитивні забобони щодо християнства та його миролюбності були перевірені ще раз на предмет того, чи повинні ці тексти взагалі читатися», − резюмувала літературознавець.

Також Йеш назвала християнство «єврейською сектою» та закликала позбавити євангельські тексти «флера священної аури».

Нагірна проповідь Іісуса Христа є однією з центральних і основоположних подій в євангельській розповіді. У ній виражена сутність новозавітного морального закону та його відмінність від старозавітного. У проповіді містяться такі вислови, як «блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне», «блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» та інші.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x