В які дні Великого посту не можна причащатися?

В які дні Великого посту не можна причащатися?

У Православній Церкві відсутнє навіть саме поняття «не можна причащатися». Таїнство Євхаристії – це найголовніше священнодійство, яке відбувається в Церкві Христовій.

У Євхаристії ми стаємо учасниками Тіла і Крові Господніх і через них долучаємося до життя вічного. Саме тому Літургія, як вид богослужіння, за яким відбувається таїнство Євхаристії, буквально переповнене радісними співами. «Бог стає людиною, щоб людина змогла стати богом» – як же тут не радіти?!

А оскільки час Великого посту – переважно час скорботи і печалі через гріхи, то в зв’язку з цим і всі великопосні богослужіння мають покаянний, так би мовити, «сумний» характер.

Під час Великого посту кількість співів скорочується і при цьому вводиться більше читань, особливо – зі Старого Заповіту, які являють нам приклади гріхопадінь і каяття. Саме з цієї причини під час Великого посту не звершуються, за винятком великих свят, а також суботніх і недільних днів, повні Літургії.

Але щоб не залишити своїх чад без причастя Святих Таїн, Церква встановила звершувати у середу та п’ятницю Літургію Передосвячених Дарів – трохи скорочений варіант повної Літургії, під час якої віряни причащаються Тіла й Крові Христових, освячених раніше, на попередній повній Літургії.

Таким чином, під час Великого посту кожен бажаючий може причаститися в суботній або недільний день, а також в середу або п’ятницю – на Літургії Напередосвячених Дарів. В інші ж дні (понеділок, вівторок і четвер, якщо в ці дні не випаде яке-небудь свято, Літургії, за уставом Церкви, не звершуються. Але це не тому, що не можна в ці дні причащатися, а лише тому, що, як вже було сказано раніше, Великий піст – це головним чином час каяття та плачу через гріхи, час, коли ми намагаємося обмежити свою радість, тоді як Причастя – це найбільша радість для православного християнина.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x