Штучний інтелект може писати проповіді

Штучний інтелект може писати проповіді

Штучний інтелект (ШІ) навчився писати проповіді. Як повідомляє New York Post, американські священнослужителі різних конфесій «стурбовані та розлючені» можливими наслідками нової навички ШІ.

Тед Брюєр, дослідник Нового Завіту та відповідальний редактор християнського сайту «Пересмішник», у грудні 2022 року написав про свій експеримент з ШІ: він попросив ChatGPT написати різдвяну проповідь. Його запит був дуже докладним. ШІ видав йому результат, який відповідає всім заданим критеріям. Брюєр визнав, що ця проповідь перевершувала деякі з тих, що він чув у церкві.

Наприкінці 2022 року рабин із Нью-Йорка Джошуа Франклін попередив парафіян, що прочитає чужу проповідь на тему довіри, уразливості та прощення. Завершивши промову, він запропонував аудиторії вгадати, кому належить прочитаний текст. Коли люди не змогли відповісти, він зізнався, що автором був чатбот ChatGPT, якому Франклін дав завдання створити проповідь із тисячі слів.

«Тепер, коли ви аплодуєте, мене охоплює страх. Я вважав, що водії вантажівок втратять свою роботу через нові технології набагато раніше рабинів», – сказав Джошуа Франклін.

Представники різних конфесій сходяться в одному: хоча ШІ може писати зв’язкові тексти потрібної форми на задану тему, їм не вистачає людського тепла.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x