День пам’яті святителя Келестина І
8/21 квітня Православна Церква вшановує пам’ять святителя Келестина І,
папи Римського.
Святий Келестин народився в IV ст. в Кампанії. Згідно з переданням, він якийсь час жив у Мілані, був учнем святителя Амвросія та товаришував із блаженним Августином.
Угодник Божий здобув гарну освіту й добре вивчив філософію, однак найбільш старанно він займався вивченням Святого Письма та розмірковував над богословськими питаннями.
Келестин вирізнявся доброчестям і, будучи авторитетним богословом, користувався повагою та любов’ю духовенства й мирян. Коли помер папа Боніфацій І (422 р.), Святого обрали на Римську єпископську кафедру.
Протягом 10-річного архіпастирського служіння Келестин був ревним поборником істинної віри. Він виступав проти єресі пелагіанства, що знаходила прихильників у помісних Західних Церквах.
Для боротьби з єрессю з благословення папи Келестина в Ірландію вирушив святий Паладій, а в Британію – святий Герман Осерський та святий Лупп Труаський.
Також угодник Божий дбав про збереження істинної віри та дотримання дисципліни в Церквах Галлії, Італії та Ілліріка.
Коли почала поширюватися єресь Несторія, Константинопольського патріарха, папа Келестин добився її засудження на Помісному Соборі в Римі, що відбувся в 430 році.
Після того папа написав послання Олександрійському архієпископу Кирилу, в якому повідомив, що Несторій буде скинутий і відлучений, якщо через 10 днів не відмовиться від своєї єресі.
Наступного року в Ефесі відбувся Вселенський Собор, який очолив святитель Кирил. У Соборі взяли участь три легати папи Келестина. Після відлучення єретика в листі до імператора Феодосія ІІ, архієпископа Максиміана та жителів Константинополя Святий висловлював радість із нагоди торжества істини.
6 квітня 432 року папа Келестин мирно відійшов до Господа. Його тіло поховали у приміському храмі на Соляній дорозі. Пізніше мощі Святителя перенесли в римську церкву святої Праксеви.
Слава Богу вовіки. Амінь.
(Ви можете також відвідати російськомовну й англомовну частини сайту N.E.W.O.D.)
[…] Констанцієм Хлором, якому були підвладні Галлія та […]
[…] Герман був родом із Галлії. Він народився близько 378 року поблизу міста Осера в […]