День пам’яті священномученика Созонта

День пам’яті священномученика Созонта

23 жовтня/5 листопада Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Созонта (Решетилова), пресвітера.

Святий Созонт (Созонт Федорович Решетилов) народився в 1894 році в селі Кочержинці Уманського повіту Київської губернії в селянській сім’ї.

Навчався він у церковнопарафіяльній школі, після закінчення якої був послушником у монастирі.

У 1915 році Святого призвали в лав діючої армії, в якій він служив у чині унтер-офіцера до 1918 року.

У 1918 році Созонт обвінчався з Катериною Степанівною Таргонською, віруючою дівицею з благочестивої сім’ї.

Угодник Божий вирішив присвятити життя служінню Богу у священному сані та вступив на пастирські курси.

У 1921 році після закінчення курсів його хіротонісали в диякона. Святий Созонт почав служити в соборі на честь благовірного князя Олександра Невського в Умані.

Того ж року Святий удостоївся ієрейської хіротонії. Першим місцем його священницького служіння стала Свято-Миколаївська церква в селі Коржевому-Куті Уманського повіту.

У 1924 році отця Созонта перевели в село Томашівку Черкаського повіту.

У 1928 році священник потрапив за ґрати через несплату непомірних податків, якими обклала влада церкву. Його засудили до 3-місячного ув’язнення.

У 1930 році храм, у якому служив Святий, закрили. Проте в 1931 році отець Созонт почав священнодіяти в храмі села Сичовки Христинівського району Київської області. Потім він служив у рідному селі. Там у отця Созонта загострилися стосунки з чоловіком улюбленої сестри, який був одним із районних партійних керівників. Неодноразово Святий розмовляв із ним про віру, але той залишився непохитним у своїй безбожності.

У 1932 році священник поселився в Московській області й почав священнодіяти в Миколаївській церкві села Мішина Зарайського району. Він був стійким у вірі та ревним пастирем і жив праведно. 

У 1937 році богоборча влада почала ще більш жорстоко гнати православне духовенство та мирян. Для засудження отця Созонта почали збирати фальшиві свідчення.

Так, один лжесвідок сповістив, що священник публічно виступав проти закриття церкви й говорив, що радянська влада їх пограбувала та вимагає сплати непосильного податку, щоб закрити храм. При цьому Святий просив вірян допомогти сплатити податок і звинувачував владу в тому, що вона з усіляких причин позбавляє їх права звершувати треби.

21 жовтня 1937 року священника Созонта заарештували. Спочатку його утримували в зарайській тюрмі, а потім ув’язнили в місті Коломні. Винним у антирадянській та контрреволюційній діяльності отець Созонт себе не визнав.

3 листопада 1937 року угодника Божого засудили до розстрілу. 5 листопада вирок виконали. Тіло Святого спочиває в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.
Слава Богу вовіки. Амінь.

(Російськомовна частина сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x