У проповіді, що пояснювала Євангельську притчу про Сіяча, Предстоятель УПЦ зауважив й духовних злодіїв: «Господь сказав, що не єдиним хлібом буде жити людина, а слово Боже – це духовна їжа для людей… Коли людина живе Словом Божим, то це Слово приносить плоди, які дає благодать Святого Духа людині».
Як зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій, людина має з терпінням долати всі спокуси, якими користуються «духовні злодії» та намагаються заглушити в ній це Слово Боже.
«Той, хто береже в собі це Слово, терпить незручності. Таке терпіння, про яке Господь говорить, є тим добрим плодом, який людина має й повинна приносити Богу», – зазначив він.
На переконання Архіпастиря, сучасні люди в основному належать до тієї категорії, про кого Господь говорить в своїй притчі, що Слово Боже для них падає в терні.
«Ми приймаємо Слово Боже, але суєта мирська, життєві турботи заглушають його. Людина каже: «Я помолюся пізніше, зараз піду туди, зроблю це», і так відкладає все на потім, а сьогодні немає часу. Звичайно, що ми живемо в цьому світі, і є обов’язки у кожної людини по відношенню до сім’ї, до ближніх, до себе самого. Але всі ці справи ми повинні розбавляти молитвою», – радив Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Він зуважив, що молитва – це слово Боже, яке вкладається в душу людини, з яким вона звертається до свого Творця.
«Молитва наповнює людину тим змістом, який потрібен для того, щоб приносити добрі плоди. Також дуже корисно читати Святе Євангеліє – це теж Слово Боже.
Потрібно ці Слова берегти в собі, не давати злодіям духовним забирати їх, а тримати їх в пам’яті й жити цими словами та священними законами», – повчав Архіпастир.