Як налагодити сімейні стосунки?

Як налагодити сімейні стосунки?

“Хай з любов’ю все робиться у вас!” 11Кор. 14:16

У сімейні стосунки можна повернути іскру. Навіть коли йому здається, що його нескінченно пиляють, а вона вже втомилася повторювати все, як папуга. Ось декілька рекомендацій, які допоможуть покращити стосунки з чоловіком.

1. Захоплюйся своїм чоловіком. Хвали його за те, як він добре спілкується з дітьми, як він намагається працювати та годує сім’ю, як вирішує побутові проблеми чи допомагає парафії. Знайди те, за що його можна похвалити й постарайся щиро ним захоплюватися.

2. Дякуй їй. Дякуй за те, що вона тобі допомагає, за те, що приготувала сніданок, за її турботу та кохання. А щоб подяка була щирою, уяви, що цієї жінки немає у твоєму житті. Чи стало страшно? Тому дякуй.

3. Будь із ним поряд по-справжньому. Відклади телефон, зустрінь його, коли він повернувся з роботи, знайди час, щоб побути вдвох.

4. Слухай уважно. Іноді в розмові ми віддаємо більше уваги своїй реакції, обмірковуванню, що як скажемо у відповідь, а не слуханню слів іншого. Слухай її, щиро сприймай слова, не відмахуйся: “Ти все вигадала”, “це дурниці”. До того, хто слухає жінку, вона дуже швидко прив’язується.

5. Слухайся свого чоловіка. Здивуй його виконанням його прохань. Якщо він просить приготувати сніданок, приготуй. Пропонує сходити з ним на футбол – йди. Хоче посидіти в вихідний вдома – посидь. Будь за ним, а не попереду. Як Христос – голова Церкви, так і чоловік – голова сім’ї. А не навпаки.

Протоієрей Олександр Гаврилов

*****

По суті, закінчення кожного дня має бути перезавантаженням сімейних стосунків, коли всі проблеми, все те, що було поганого протягом дня, вся наша втома, все наше роздратування, всі наші конфлікти мають щодня припинятися.

Потрібно натискати ось на цю кнопочку обнулення, й подібно до того, як на мобільному телефоні годинник переходить на 0:00, так і кожен день повинен завершуватися якимось обнуленням як вираженням нашого милосердяРозумінням того, що мій чоловік – не ідеал, і ще меншим ідеалом є я.

Але якщо ми, двоє, вирішили прожити разом усе довге життя, то тоді кожен із нас повинен вибирати свої найсильніші сторони та віддавати сильні якості на служіння іншому.

Тому що дуже часто ми намагаємося отримати щось від іншого, ми намагаємося самоствердитись за рахунок іншого, ми намагаємося тягнути життєві соки, енергію. Можливо це те, чого нам не вистачає, але робимо ми це таким чином, що нічого не віддаємо натомість.

І тоді інша людина рано чи пізно стає повністю спустошеною, вона стає вичавленою, як лимон.

Прощення як можливість сказати першому іншому, своїй людині «вибач, я був неправий» – ось це і є сила. Тому що дуже часто ми чекаємо, щоб ці слова сказали нам, щоб нас ствердили в тому, що ми завжди робимо правильно, що ми завжди знаємо відповіді на питання, що саме ми є головою сім’ї.

Але ця, як здається, слабкість насправді є силою. Тому що, якщо ми вважаємо, що в нас уже все чудово, що ми і є локомотивом нашої сім’ї, дуже часто Господь показує нам усі наші слабкості, всі недосконалості через якісь наші падіння.

Священник Володимир Хулап

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x