День пам’яті пророка Наума

День пам’яті пророка Наума

1/14 грудня Православна Церква вшановує пам’ять пророка Наума.

Святий Наум належить до 12-ти малих пророків. Він народився в галілейському поселенні Єлкоші. Святий передрік падіння та погибель Ніневії, про що пророкував ніневітянам і Пророк Іона.

Ніневія – головне місто ассирійців – було багатолюдим та багатим. Його мешканці поклонялися ідолам, вели розпусне життя, займалися чаклунством і поневолювали інші народи.

Місто чекала кара Божа за беззаконня його жителів і особливо за те, що Сеннахірим, син і наступник царя Салманасара, хулив Істинного Бога.

Пророцтво Іони навернуло ніневітян до покаяння, але тимчасово. Вони покаялися на короткий час, а потім повернулися до своїх злих справ, чим прогнівили Бога.

День пам'яті пророка НаумаПророк Наум повторив пророцтво святого Іони. Він передрік нещастя, яких мала зазнати Ніневія, і зобразив її повне розорення. Приводом до пророцтва стала наступна подія.

Сеннахірим напав на Єрусалим, але його військо дивним чином розбили під стінами столиці Іудеї. Тоді він погрозив місцевим жителям і відступив.

Євреї раділи звільненню, проте боялися, що ассирійці у більшій кількості прийдуть знову.

Пророк Наум, щоб заспокоїти та підбадьорити євреїв, передрік їм остаточну погибель головного міста ассирійців і сказав, що Ніневію зруйнує сильна повінь, а скарби її розграбують і спалять.

У Книзі Пророка Наума послідовно викладене грізне призначення Боже про погибель Ніневії за те, що з неї походить той, хто замислив зло проти Істинного Бога, а саме Сеннахірим. Іудейському царству передречене звільнення від ярма ассирійців. Тмам описана облога та розорення міста. Говориться, що Ніневія заслужила на таку долю та ніщо не врятує її; всі народи радітимуть, що звільнилися від такого нещадного гнобителя.

Пророцтво святого пророка справдилося достеменно. Близько 600 року до Р. Хр. Ніневію взяли в облогу Мідійський цар Ціаксар і Вавилонський цар Набопаласар. Облога тривала 3 роки.

Після того сталася повінь. Води річки Тигру підмили стіни міста. Місцеві жителі не встигли спорудити нову стіну, і вороги ввійшли в Ніневію та зруйнували її до підвалин.

Цар Сарданапал зі страху перед полоном наказав розпалити в палаці велике вогнище, в якому згорів разом зі своїми наложницями та скарбами.

Пророцьке служіння святого Наума датується часом царювання Іудейського царя Єзекії, тобто до 745–714 рр. до Р. Хр. Згідно з переданням Святий помер, коли йому було 44 роки. Пророка поховали в рідній землі.
Слава Богу вовіки. Амінь.

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x