День пам’яті преподобного Даниїла Нівертського
17/30 грудня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Даниїла Нівертського, єгипетського сповідника, в схимі Стефана.
Іспанський вельможа
«Якщо ми сконцентруємо свою увагу головним чином на тому, що у нас є, а не на тому, чого у нас немає, нас задовольнить зовсім небагато» (Френсіс Бекон)
«Найбільше добро, яке ти можеш зробити для іншого, – це не просто поділитися з ним своїми багатствами, а й відкрити для нього його власні багатства» (Томас Карлейль)
«Бідність так принижує людей, що вони соромляться навіть своїх чеснот» (Сенека)
Святий Даниїл жив у Х сторіччі. Він був багатим іспанським можновладцем і володів островом Ніверти, по іншому Веррої, що розташовувався поблизу міста Гадіра (нині Кадіс на південному заході Іспанії). Острів знаходився на головному мореплавному шляху, що й дало Даниїлу нажити велике багатство.
Однак, будучи благочестивою людиною, він не звабився насолодами цього світу та вирішив присвятити себе служінню Богу.
Даниїл передав владу та багатство дітям, а сам вирушив до Риму, де прийняв постриг у чернецтво. Потім Святий побував у Константинополі та спілкувався з імператорами Романом (917–944) і Костянтином (912–959), що царювали одночасно. Після того з дозволу царів угодник Божий попрямував у Єрусалим, де вклонився Святим місцям.
Єрусалимський патріарх Христодул (947–967) постриг його в схиму з іменем Стефан. Там Святий зазнав багато напастей від сарацинів, які знущалися над ним і били його.
З Єрусалима Преподобний вирушив у Єгипет, де його схопили та ув’язнили в темниці. Пів року Даниїл провів у неволі та разом із двома священниками, що були ув’язнені разом із ним, терпів голод, спрагу та різні прикрощі. Після того він постав перед єгипетським еміром, який закував його в кайдани та змушував зректися істинної віри.
Однак твердий у вірі Святий безбоязно сповідав Іісуса Христа Істинним Богом і перетерпів за те численні страждання, знесилений якими й відійшов до Господа.
Про свою кончину попередньо Преподобний отримав одкровення від Бога.
Слава Богу вовіки. Амінь.
(Російськомовна частина сайту N.E.W.O.D.)