День пам’яті праведного Афанасія Наволоцького

День пам’яті праведного Афанасія Наволоцького

18/31 січня Православна Церква вшановує пам’ять праведного Афанасія Наволоцького.

Подвиг юродства

Праведний Афанасій жив у XVI–XVII сторіччях. Про його народження та виховання нічого не відомо. З околиць Каргополя він прийшов на річку Вагу й оселився за 3 версти від Верхоледської слобідки, що знаходилася поблизу Шенкурська (Архангельська область, Росія). Святий взяв на себе подвиг юродства, а Господь обдарував його здатністю звершувати чудеса.

Невдовзі він тяжко захворів і відійшов до Господа.

ікона афанасія

З’явлення після смерті

Через 40 днів після кончини Афанасій з`явився чотирьом хворим, що жили в різних місцях. Чудесно зцілив їх та наказав поховати його тіло на тому місці, де воно перебуває. Зцілені люди виконали повеління Святого ще й спорудили над його могилою каплицю. Туди почали приходити на поклоніння віряни. Вони помазували себе землею з гробу Святого й отримували зцілення.

У 1647 році священник Верхоледської слобідки Флор із іншими священниками та декількома благочестивими селянами вирішили розкопати могилу угодника Божого. Коли вони приступили до справи, їх раптом охопив жах, всі вони відчули себе хворими, через що відмовилися від свого наміру.

У 1725 році за розпорядженням Святійшого Синоду відбулося знайдення мощей праведного Афанасія. З благословення архієпископа Холмогорського та Важеського Варнави (Волатковського) ігумен Євфимій, настоятель важського монастиря на честь апостола Іоанна Богослова, та протоієрей шенкурського Благовіщенського собору Олексій розкопали могилу й знайшли цілі та нетлінні мощі Святого, від яких поширювалися пахощі.

Святиню покрили чистими пеленами, помістили в ковчег і поставили для поклоніння. Потім мощі знову поховали в землі в каплиці та влаштували над ними раку.

Чудо з деревом

У 1759 році замість старої дерев’яної каплиці збудували церкву на честь святителя Афанасія Олександрійського. Коли розбирали каплицю й один із теслярів хотів зняти з даху хрест, здійнялася буря, сильний вітер зламав дерево, обніс його довкола каплиці та поставив верхівкою вниз на місці розламу. Тоді на місці падіння дерева поставили хрест, а в 1867 році спорудили каплицю.

Біля Афанасіївської церкви жили священники, а для богомольців влаштували келії.

У 1892 році замість дерев’яного спорудили кам’яний храм із трапезною та приділом на честь великомученика Георгія Побідоносця.

Мощі Афанасія Наволоцького почивали за лівим кліросом під спудом. На верхній дошці раки знаходилася ікона Святого. Її написав у 1735 році ключар Важського Благовіщенського собору священник Матфій Федоров. На боковій стінці раки містилося зображення чуда з деревом.

Слава Богу вовіки. Амінь.

(Російськомовна частина сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x