День пам’яті священномученика Феодота Кіринійського

День пам’яті священномученика Феодота Кіринійського

2/15 березня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Феодота Кіринійського.

Кіпр

Святий Феодот народився в Галатії (малоазійській області) й виховувався в християнському благочесті. Він проповідував Слово Боже на острові Кіпрі, де багатьох язичників відвернув від ідолопоклонства та привів до віри в Істинного Бога. За це його поставили на єпископський престол кіпрського міста Кіринії.

У ті часи царював запеклий язичник Лікіній (311–324), а островом Кіпром управляв жорстокий намісник Савін. Він наказав схопити єпископа Феодота й привести на муки. Коли ж Святий почув про те, то сам з’явився до намісника й сказав, що прийшов проповідувати Христа Бога та викрити безсилля й нікчемність язичницької віри.

Сповнений великої духовної радості

Слова Феодота розлютили Савіна, і він наказав бити Мученика твердими жилами. Святий мужньо терпів страждання і говорив, що не відчуває тортур, оскільки сповнений великої духовної радості. Тоді намісник сказав Феодоту, що буде мучити його до того часу, допоки він не вклониться богам.

Після того боки Мученика стругали залізними кігтями, а він молився, щоб Господь дав йому силу витерпіти тортури. Від того катування оголилися кістки Святого, й мучитель наказав відвести його в темницю. Коли через п’ять днів Феодот знову простав перед намісником, то той очікував, що після перенесених тортур, Мученик швидко погодиться вклонитися богам.

Однак Святий висловив готовність терпіти будь-які страждання, допоки не отримає мученицького вінця від Іісуса Христа. Тоді Савін сказав Феодоту, що той Іменем Розіп’ятого оскверняє місце суду. Святий же назвав мучителя безумним та сповненим всякої нечистоти та повідомив, що він не може чути Імені Христового, бо подібний до бісів, яким служить сам і яким служили його предки.

Він спадівався на Іісуса Христа

Після того намісник сказав Святому, що піддасть його ще більш лютим мукам. Феодот на те відповів, що спадівається на Іісуса Христа й під Його захистом не боїться мук і навіть не страждає. Тоді за наказом мучителя Святого поклали на залізну постіль і запалили під нею вогонь. Однак Мученик і те катування переніс мужньо. Савін дуже здивувався і запитав, як християни можуть бути милостивими до когось, якщо вони такі немилостиві до самих себе.

Феодот відповів наміснику, що він не знає справжньої людинолюбності, і сказав, що буде вдячним йому, якщо той замучить його до смерті. Тоді мучитель пообіцяв Святому, що вигадає для нього найлютіші муки, й після розмови з Мучеником наказав вбити йому в стопи цвяхи.

Коли воїни виконували наказ намісника, Феодот дякував Іісусу Христу за те, що Він сподобив його стати учасником Своїх страждань. Потім Святого змусили ходити з цвяхами в ногах. Святий Феодот йшов і говорив оточуючим, що Господь за короткочасне страждання нагороджує Своїх мучеників вічним та невимовним блаженством.

У той час багато ідолопоклонників, які бачили терпіння Феодота й чули його слова, навернулося до Христа.

Коли намісник дізнався про те, то наказав знову ув’язнити Святого, щоб він не зваблював людей до своєї віри. У в’язниці рани Мученика загноїлися, і християни, які відвідували його, обтирали йому струпи.

Згодом за наказом Костянтина Великого, що повелів звільнити усіх ув’язнених за віру християн, Феодота випустили на свободу. Однак Святий не радів тому, бо хотів після багатьох катувань прийняти й мученицьку кончину.

Після того, як святий Феодот залишив в’язницю, він повернувся на свою кафедру в місто Кіринію. Там через два роки святительського служіння він мирно упокоївся та відійшов у Небесні Обителі.
Слава Богу вовіки. Амінь.

(Російськомовна частина сайту N.E.W.O.D)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x