День пам’яті преподобного Іпатія Цілителя

День пам’яті преподобного Іпатія Цілителя

31 березня/13 квітня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Іпатія Печерського, Цілителя.

Наприкінці 1240 року Київ штурмом захопили монголо-татарські війська на чолі з ханом Батиєм. Вороги вщент зруйнували місто. З 50-ти тисяч киян залишилися живими близько 2-х тисяч. 
У той самий час був зруйнований Києво-Печерський монастир, знищені кам’яні стіни обителі, храм Пресвятої Богородиці, людей (частину) відвели в полон.

Проте вже у наступному, 14-му столітті, Київ повстає з попелу – як форпост Православ’я вже у складі Великого князівства Литовського. І хоча в 1482-му Менглі-Гірей знову спалює наш слов’янський Єрусалим, місто в котрий раз швидко оживає. 

У розореному монастирі в уцілілому приділі спустошеного Успенського храму потай звершувалися Богослужіння. Монахи ж поневірялися в лісах і печерах.

Історики вбачають головним фактором цього дивовижного відродження Києва вплив його головної святині – Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Саме у глибині Лаврських печер та у вівтарях її храмів зберігалося те нетлінне Євангельське зерно, яке щоразу допомагало поновити разом із релігійним життям народу й усі інші сфери буття.

День пам'яті преподобного Іпатія Цілителя

Носіями традицій Лаври були передусім її ченці, одним з яких і став Іпатій.

Святий Іпатій був ченцем Києво-Печерської Лаври у важкий час руїни Київської Русі та виконував послух монастирський. Протягом дня він доглядав за хворими, а ночі перебував у молитві. Їжею та питтям Преподобного були лише хліб і вода в невеликій кількості.

Угодник Божий ревно звершував доручене йому служіння та удостоївся від Господа дару зцілення недугів.

Тоді в людях існувало розуміння, що хвороби тіла тісно пов’язані з проблемами нашої душі, а молитва може бути сильнішою за будь-які ліки. Тому народ, почувши про Божого праведника, линув до нього й отримував молитовним заступництвом святого Іпатія зцілення не лише тілесне, але й духовне.

На ньому справдилася слова святого Пимена Багатоболісного: «Рівну винагороду будуть мати хворий і той, хто прислуговує йому».

Мощі преподобного Іпатія збереглися нетлінними. Вони почивають у Феодосієвих (Дальніх) печерах Києво-Печерської Лаври.

Пам’ять угодника Божого звершується 13 квітня, а також із Собором всіх преподобних Києво-Печерських (у 2-гу Неділю Великого посту) та з Собором преподобних Києво-Печерських, що почивають у Дальніх печерах (28 серпня).

День пам'яті преподобного Іпатія Цілителя
Рака з мощами прп. Іпатія Цілителя

Слава Богу вовіки. Амінь.

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x