Уночі ж місцева жінка, яка збиралася приготувати їжу своїм домашнім, побачила Савву та розв’язала його, й він почав допомагати їй у її справі.

Однак наступного дня страждання Святого продовжилися. Його зі зв’язаними руками повісили на перекладині в будинку жінки та запропонували скоштувати ідоложертовного м’яса в обмін на звільнення.

Святий відмовився, а коли у відповідь на слова одного із мучителів про “пана Афарида” зауважив, що “один є Господь – Бог, сущий на небесах”, отримав сильний удар списом у груди, проте той удар не зашкодив йому та навіть не завдав болю.

Афарид, довідавшись про ті події, наказав стратити святого Савву. Мученика повели до річки Муссова, щоб втопити його в ній.

Дорогою воїни обговорювали те, щоб таємно відпустити Савву, але він сказав їм: “Для чого ви говорите безумні слова? Виконуйте краще сказане вам. Бо я бачу те, чого ви не можете бачити: ось стоять святі ангели, що прийшли зі славою взяти мою душу”.

Святого привели до річки і, прив’язавши до його шиї великий шматок дерева, втопили. Так мученик Савва відійшов до Господа на тридцять восьмому році життя.

Після того воїни витягнули тіло невинно вбитого Савви з річки та поклали на березі непохованим.

Звірі та птахи не торкалися тіла Святого, благочестиві християни приховали його. Згодом скіфський воєначальник Іуній Саран, християнин, узяв чесне тіло мученика Савви з землі готфів та передав його до грецького міста Каппадокії, де їх із шаною зустрів святитель Василій Великий.

Слава Богу вовіки.