День вшанування образу Богородиці Свенського (Печерського)

3/16 травня Праославна Церква святкує День вшанування образу Богородиці Свенського (Печерського).
Святкування на честь Свенської Печерської ікони Богородиці звершується двічі на рік: 3 травня, в день пам’яті преподобного Феодосія Печерського, і 17 серпня, в день пам’яті преподобного Аліпія Печерського, іконописця.
Свенський Печерський образ Богоматері написав преподобний Аліпій Печерський. Він зобразив Богородицю на троні з Богонемовлям Христом на колінах. З боків від Пресвятої Діви зображені преподобні Антоній і Феодосій Печерські.
До 1288 року святиня перебувала в Києво-Печерській обителі, де від неї звершувалися чудеса.
У 1288 році чудотворний образ опинився в Брянському Свенському монастирі на честь Успіння Божої Матері. Його перенесення сюди відбулося наступним чином.
Під час перебування в Брянську Чернігівський князь Роман Михайлович втратив зір. Він почув про чудеса, що звершуються від образу Богородиці, який написав Аліпій Печерський. Тоді він направив у Києво-Печерську обитель гінця з проханням прислати йому святиню для зцілення.
Чудотворний образ послали разом зі священником, вони пливли річкою Десною. Коли човен під час подорожі пристав до правого берега річки Свени, мандрівники вийшли на берег, щоб переночувати.
Вранці на човні святині вони не знайшли. Вона опинилася на горі навпроти річки Свени. Чесний образ стояв на дубі між гілками.
Про чудо повідомили князю Роману, його привели до ікони пішки. У гарячій молитві перед чудотворним образом хворий обіцяв спорудити на цьому місці чернечу обитель і віддати їй всі землі, які побачить з гори.
Коли князь завершив молитву, то почав поступово прозрівати й зрештою повністю прозрів.
Після звершення молебню заклали дерев’яну церкву в честь Успіння Божої Матері. Дуб, на якому з’явилася святиня, зрубали і виготовили з нього дошки для написання інших ікон. Тоді ж встановили святкування на честь Свенського образу Богоматері 3 травня.
Від ікони дивним чином зцілювалися сліпі, звільнялися від нечистих духів біснуваті, люди отримували захист від ворогів.
Слава Богу вовіки. Амінь.