День пам’яті Касперівського образу Пресвятої Богородиці

29 червня/12 липня Православна Церква вшановує День пам’яті Касперівського образу Пресвятої Богородиці.
Касперівський чудотворний образ Богородиці — велика святиня міст Херсона та Одеси. Він написаний олійними фарбами на полотні, що наклеєне на дошку.
Божа Матір і Богонемовля Христос зображені по верхню частину грудей. Пресвята Діва Марія має скорботний погляд. Вона притискає до своєї щоки Богодитину, при цьому притримує Його голову руками.
Христос пригортається до Богородиці. Лівою рукою Він тримається за плат, яким покрита голова Богоматері, у Його правій руці згорток.
Згідно з переданням, святиню привіз у руську землю наприкінці XVI сторіччя з Трансільванії серб, місцем проживання якого став Ольвіопольський повіт Херсонської губернії.
Ікона передавалася від батьків дітям і в 1809 році перейшла у власність поміщиці Касперової, що жила в тому ж повіті в маєтку Ново-Іванівка.
Образ Пресвятої Діви був древнім, живопис потемнів, і важко було роздивитися риси Богоматері та Спасителя.
Якось у лютому 1840 року, коли в житті поміщиці були великі скорботи, вона довго вночі молилася перед святинею. У той час лики Богородиці та Богонемовляти просвітліли, і ікона чудесно оновилася. Після того від неї почали звершуватися дива.
Багато народу прибувало на поклоніння чудотворному образу, і поміщиця Касперова в 1844 році віднесла його в місцеву Миколаївську церкву.
З 1852 року, за проханням жителів Херсона, чесну ікону почали щорічно приносити хресним ходом в їхнє місто на свято Вознесіння Господнього.
З 1853 року з 1 липня по 1 серпня святині почали поклонятися у своїх храмах мешканці Миколаєва.
Влітку 1854 року під час Севастопольської війни чудотворну Касперівську ікону Божої Матері принесли хресним ходом у кафедральний собор Одеси, яку в той час взяв у облогу ворожий флот.
В Одесі святиня перебувала до 20 травня 1856 року.
У 1855 році на свято Покрови Божої Матері, коли при великому зібранні вірян перед Касперівським образом Богородиці архієпископ Інокентій відслужив молебень, неприятельський флот відступив, і Одеса вціліла.
Як пам’ять про цю подію, встановили святкування Касперівській іконі Богородиці 1 жовтня (14 жовтня за новим стилем).
Хоча головним місцем перебування святині вважають село Касперівку, ікона там була недовго.
Щорічно до 1 жовтня її переносили з Касперівки в Одесу, де вона перебувала до середи Пасхальної седмиці. Потім чудотворному образу мали можливість вклонитися в місцевому храмі жителі Касперівки.
На свято Вознесіння святиня потрапляла в Херсон, де була до 29 червня. Після того до 1 серпня їй поклонялися в Миколаєві.
У всіх місцях перебування чудотворного образу щоп’ятниці перед ним звершувався акафіст.
Слава Богу вовіки. Амінь.