День пам’яті Баликінського образу Богородиці

День пам’яті Баликінського образу Богородиці

Образ Богородиці Баликінський з’явився в селі Баликіні Стародубського повіту Чернігівської губернії 30 червня 1711 року.

У Миколаївському храмі села Баликіна зберігалося втрачене нині рукописне «Сказання», в якому викладена історія цієї святині.

Згідно з переданням, ікона Богоматері знаходилася в домі офіцера Стародубського полку Тимофія Дульського.

Коли тривала війна зі шведами, і військо ворога проходило повз Стародуб, на чудотворному образі з очей Пресвятої Діви Марії проступили сльози.

Офіцер Дульський побачив чудо та пообіцяв віддати святиню в церкву, яка де-небудь будується.

Невдовзі йому стало відомо про будівництво храму в селі Баликіні та про бідність Баликінської парафії.

Тимофій дав обітницю передати образ саме в той храм, але зволікав з її виконанням. Тоді він побачив у сонному видінні Богоматір, Яка повеліла негайно віддати святиню до церкви.

Проте і після з’явлення Богородиці Дульський не поспішав. Пресвята Діва явилася йому вдруге. Вона знову наказала передати чесну ікону, причому погрозила покаранням.

Після того Тимофій поспіхом віддав образ Богоматері в баликінський храм святителя Миколая.

Від чудотворної ікони почали подаватися чудесні зцілення хворим, і богомольці прибували в Баликіне не лише з Чернігівської, але й із інших губерній.

Перед революцією 1917 року святиня пошкодилися в результаті самозаймання, проте вогонь не торкнувся лику Пречистої Діви.

Баликінський образ Богородиці написаний на полотні, що приклеєний на дошку, закритий склом і металевим окладом із покриттям, що імітує позолоту.

Голова Богоматері увінчана прикрасою, яка нагадує діадему. Руки Пресвятої Діви молитовно складені. Вона дивиться на Немовля Христа, Який лежить на Її колінах.

Згодом святиню прикрасили срібною з позолотою ризою, на якій містився надпис про те, що образ перероблений і позолочений у 1811 році на кошти графині Анни Іванівни Безбородко.

У місті Орлі у Введенській жіночій обителі зберігається список із чесної Баликінської ікони. За переданням його передали в монастир у 1712 році, як благословення Чернігівського архієпископа Іоанна (Максимовича).

Ця святиня також прославилася чудесами. Так, від неї чудесно зцілилися немовлята, а біснувата жінка в 1858 році звільнилася від нечистого духа.

У монастирі вівся запис чудес від чесного образу. Список із Баликінської ікони став більш відомим, ніж його прообраз.

Слава Богу вовіки. Амінь.

Wayfarer

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x