Егоїзм – ворогування проти Бога

Егоїзм – ворогування проти Бога

Слово “егоїзм” походить від латинського “ego” – я. Великий енциклопедичний словник дає наступне визначення егоїзму:

Себелюбство; поведінка, що цілком визначена думкою про власну користь, вигоду, надання перевазі своїм інтересам над інтересами інших людей”.

Біблія про егоїзм

Перший гріх, що з’явився в нашому світі, – це гординя. “Гординя – непомірна гордість, зарозумілість, егоїзм. Люцифер (лат. Lucіfer – “світлоносний”) у християнстві – занепалий ангел, що ототожнюється з дияволом”. – От, що нам каже Вікіпедія. Якщо ми з’єднаємо ці два поняття, то багато що стане зрозумілішим. Перший гріх увійшов до світу через Люцифера, ангела світла, як його називає Біблія:

Ти був помазаним херувимом, щоб осіняти, і Я поставив тебе на те; ти був на святій горі Божій, ходив серед вогнистих каменів. Ти довершеним був на путях твоїх від дня створення твого, доки не знайшлося в тобі беззаконня. Від великого обсягу торгівлі твоєї внутрішнє твоє наповнилося неправдою, і ти згрішив; і Я скинув тебе, як нечистого, з гори Божої, вигнав тебе херувим, який осіняє, із середовища вогнистих каменів. Від краси твоєї загордилося серце твоє, через марнославство твоє ти погубив мудрість твою; за те Я повалю тебе на землю, перед царями віддам тебе на ганьбу. Безліччю беззаконь твоїх у неправедній торгівлі твоїй ти осквернив святилища твої; і Я виведу із середовища твого вогонь, який і пожере тебе: і Я перетворю тебе на попіл на землі перед очима всіх, що бачать тебе1(Єз. 28:14-18, Голосіння над тирським царем: опис царя Тіра має символічне значення, вказуючи на сатану).

Як ми бачимо, егоїзм, що гніздився глибоко всередині, і гординя призвели архангела Божого до ганебного кінця. Ви знаєте, що єдина особа у всесвіті вже засуджена, і вирок не підлягає перегляду. Так свідчить Біблія. І ця особа – сатана, диявол, Люцифер.

Будь-хто може спастися

Проте, будь-яка людина, будучи найстрашнішим грішником: вбивцею, злодієм і т. д. може спастися. Вона має на це шанс, якщо вибере Іісуса Христа своїм Господом і віддасть Йому своє життя, покаявшись у своїх гріхах і визнає себе грішником. І тільки Люцифер не має такої можливості. Тому він хоче погубити якомога більше людей, забравши їх із собою до пекла.

А причина проста – егоїзм.

Виявляється, що це не зовсім нешкідливе явище, а найстрашніший гріх, що згубив раніше яскраву особу. Егоїзм і його сестра – гординя. Це був найперший гріх, що увійшов до світу. Потім – непослух Богу Єви й Адама, що змінило все життя людства. Сьогодні егоїзм пропагується всіма засобами масової інформації, а тим більше гординя.

Людині нав’язують світську мудрість: “сам про себе не потурбуєшся, ніхто про тебе не турбуватиметься”, “людина може все, якщо захоче та постарається”, різна техніка візуалізації, контакти зі всесвітом, вселенський розум і т. д.

Людина починає почувати себе богом, коли впливає чи змінює світ навколо себе. Чи це не гординя? А навіщо, яка мета – знову ж таки для зручності окремих груп людей або осіб, в їхніх корисливих інтересах. У Біблії чітко дане визначення цьому: “Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать2(1Пет. 5:5).

Як це стати ворогом Божим?

Це навіть уявити собі важко. Що людина перед Богом, Творцем? Ніщо. Якщо Бог противиться, то нічого доброго в житті цієї людини не може бути. Мені її шкода. А потім люди сумно зітхають: “Чому стільки нещасть у нашому житті, чому у світі стільки беззаконня, куди дивиться Бог?”

Бог дивиться на серце людини, і якщо в ньому гординя і егоїзм, то відповідь шукайте в Біблії та не ставте більше безглуздих запитань.

Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне. Хто сіє для плоті своєї, від плоті пожне тління, а хто сіє для духа, від духа пожне життя вічне3(Гал. 6:7,8).

Як розпізнати в собі егоїста

Навіть сучасні психологи визначають егоїзм як небезпечну ваду, що псує людство. Дослідники-психологи визначили фрази-маркери, які часто говорять егоцентричні люди.

1) “Я”, “мені” та “моє”

Психологи вважають, що надмірне використання займенників першої особи однини – “я”, “мені” і “мій” – класична ознака нарцисизму. Ця мова, сфокусована на “я”, свідчить про спрямованість всередину та відсутність уваги до почуттів і поглядів інших людей.

2) “Ти не зрозумієш”

Егоїсти часто вдаються до цієї фрази, коли хочуть згорнути розмову або уникнути пояснень. Ця фраза створює сценарій “ми проти них”, виставляє того, хто говорить, у ролі незрозумілого протагоніста, а всіх інших – у ролі аутсайдерів.

3) “Я просто чесний”

Ця фраза часто використовується як виправдання для того, щоб говорити образливі або різкі речі, при цьому не звертати уваги на почуття інших людей.

4) “Мені ніхто не потрібен”

Згідно з психологією, ця фраза може свідчити про нестачу емоційного інтелекту та нездатність будувати глибокі, значущі стосунки.

5) “Вибачте, але…”

Ця фраза може створити враження, що людина вибачається, але насправді це просто спосіб відвести провину й уникнути відповідальності.

Психологи стверджують, що справжнє вибачення має на увазі визнання помилки та висловлення щирого жалю – без жодних “але”.

Додавання виправдань до вибачень вихолощує їхню щирість і перетворює на інструмент маніпуляції, а не на жест каяття.

6) “Я заслуговую на більше”

Егоїсти часто вважають, що мають право на більше, ніж інші, чи то повага, чи то винагорода, чи то визнання. Цю фразу зазвичай використовують для висловлення невдоволення, коли їхні завищені очікування не виправдовуються.

7) “Ніхто мене не цінує”

Ця фраза часто використовується егоїстами, щоб привернути до себе співчуття або увагу. Вона свідчить про потребу такої людини в постійному утвердженні та її нездатність почуватися цінною без зовнішнього підтвердження.

8) “Я не егоїст”

Це здається парадоксальним, але насправді це звичайний захисний механізм. Егоїсти часто мають викривлене уявлення про себе. Вони вважають свої дії виправданими та не можуть зрозуміти, як їх можуть сприймати як егоїстичних. Таке заперечення слугує для захисту їхнього его та підтримки самооцінки.

9) “Це не моя вина”

Ця фраза – явна ознака відсутності відповідальності. Егоїстам простіше перекласти провину на інших, ніж визнати, що вони могли зробити свій внесок у проблему або конфлікт. Визнання провини може зруйнувати самооцінку егоїстів, тому вони вважають за краще перекладати провину на інших.

10) “Я знаю краще за всіх”

Можливо, це найпоказовіша фраза з усіх. Вона втілює в собі суть егоїстичної поведінки – переконаність у тому, що їхня думка чи знання перевершують чужі. Ця фраза демонструє зневагу до інших точок зору та небажання вчитися в інших.

 

За матеріалами сайтів: god.in.ua та unian.ua

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x