Діти у храмі

Діти у храмі

Якщо ви приїжджаєте з дітьми на початок Літургії, то вже за своїми дітьми, будь ласка, стежте. Не потрібно робити вигляд, що це не ваші діти. А то виходить, що той, який на руках, доглянутий, а другі… І навіщо це для дітей? Вони починають бігати, шуміти, займатися своїми справами, інші парафіяни починають їх заспокоювати, а батьки починають обурюватися: як це моїй дитині роблять зауваження?! Це дуже недобре. Діти в храмі хоч деякий час повинні молитися. Заради цього ми приводимо їх у храм. Якщо діти в храмі зовсім не моляться, то навіщо тоді все це?

Під час служби батьки влаштовуються на лавках у дальній частині храму, і діти не бачать Літургії, бо вона затулена від них спинами парафіян. Будьте люб’язні: йдіть уперед, займайте кращі місця, це місце для дітей.

Батьки, які прийшли на службу з дітьми і від початку до кінця присвячують свою увагу дітям, під час Літургії не моляться. Якщо ви хочете бути з дітьми в храмі і молитися, значить, молитися будете ви, а всі інші займатимуться вашими дітьми, або ви будете займатися вашими дітьми, і тоді трішечки молитимуться ваші діти, а ви повинні зрозуміти, що вам цього не вдасться. І взагалі, коли ростуть діти, глибоке, серйозне молитовне життя вийти в принципі не може. Потім воно повертається, але на якийсь час, поки діти маленькі, воно відсовується, і молитва поступається місцем упокорюванню і терпінню, що, власне кажучи, рівноцінно молитві. Терпляче упокорене ставлення до дітей і ближніх у цей момент рівноцінне молитві. Коли ви в храмі займаєтеся своїми дітьми, не бійтеся, – Господь вас бачить, Він знає, чим ви зараз зайняті. А ви зайняті дуже важливою справою – турботою про те, щоб ваші діти зараз перед Богом перебували, щоб вони відчували вашу турботу. В якийсь момент ви можете з ними з храму вийти, коли хтось з них втомився, потім повернутися. Але саме вони – об’єкт вашої уваги. Якщо вони вашу увагу втрачають – це біда, це неправильно. Тому ви приходите в храм і дивитеся за своїми дітьми – це найголовніше.

ПІСЛЯ СЛУЖБИ

Після літургії, у день причастя, як би не склався потім день, дітей карати не можна. Всяке буває: вони сильно втомлюються, у храмі задушливо, батьки теж втомлюються, а дитина виявляється винуватою. Як би погано діти не поводилися, як би не капризували – усе обов’язково має кінчитися миром. Батьківське терпіння, навіть якщо дитина не права, має перемогти.

Нехай цього дня вдома буде обов’язкове якесь маленьке свято, щось смачненьке, якийсь пиріг. Нехай із самого раннього дитинства недільний день сприймається як свято, а не як довга, важка подорож незрозуміло навіщо.

І добре б, хоч би в двунадесяті свята, прийти в храм гарно вбраними. Батьки: мама, тато, і дитина – йдуть у храм як на свято з усіма атрибутами свята. І це свято потім обов’язково повинне відзначатися вдома. Продумайте це обов’язково, нехай цей день буде відмічений якоюсь звичайною дитячою радістю, щоб вона зафіксувала для неї – це особливий день, це не просто день праці, якоїсь напруги і втоми, але день, який завершується радісною, святковою подією.

Автор: протоієрей Алексій Умінський

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x