Україна переможе тільки тоді, коли усі ми навернемося до Бога, – архієпископ Віктор (Коцаба)

Україна переможе тільки тоді, коли усі ми навернемося до Бога, – архієпископ Віктор  (Коцаба)

27 січня 2023 року архієпископ Віктор (Коцаба) зазначив, що “сьогодні кожна православна церква – це місце, де звершується найбільше Таїнство в житті віруючих людей та всього світу. Це Таїнство Євхаристії. Саме тому, віруючі люди з великим болем та скорботою сприймають будь-які акти, пов’язані з оскверненням святих церков”. Про це йдеться у публікації на сайті politica.com.ua.

“Нас дійсно болить, коли хтось намагається силою захопити храм, виламуючи при цьому двері святині. Нас щемить серце, коли хтось ставиться до храму зневажливо і дозволяє собі вільну і розбещену поведінку під його куполами. Так само нас глибоко ранить, коли храми, за висловом нашого Господа, замість дому молитви перетворюють на «вертепи розбійників» (Мф. 21, 12-13)”, – зауважив владика.

Він звернув увагу, що “щось схоже відбулося кілька днів тому, коли в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, який з початку цього року держава повернула на свій баланс, припинивши користування ним УПЦ, пройшов концерт. І справа навіть не в словах тих пісень, які звучали в древній українській святині. Справа в тому, що такий розважальний захід у храмі глибоко ранить релігійні почуття віруючих, демонстративно зневажає їх, що вже викликало різку суспільну реакцію від здивування до обурення. Мова йде не тільки про вірян Української Православної Церкви, але і про всіх християн України. Святиня повинна використовуватися виключно за своїм призначенням, яке полягає у щоденній молитві, звершенні Божественної Літургії та інших Таїнств Церкви”.

Архієпископ Віктор переконаний, що “страх Божий повинен превалювати над усім іншим, адже у Святому Письмі написано: “Початок премудрості – страх Господній” (Пс. 110, 10). Про це надважливо пам’ятати в часі війни. Зараз кожному українцю потрібна допомога та підтримка від Бога. Перемогти агресора ми зможемо тільки в тому випадку, якщо з нами буде Всесильний Господь. А Він допомагає праведникам, дає силу тим, хто шанує Його, а не знеславлює. Бог перебуває невідступно з тими, хто повсякчасно перебуває з Ним”.

“Нещодавно один із афонських монахів на питання українця-паломника, що саме потрібно робити для перемоги, відповів: “Перебувати в Істині Божій”. І це – беззаперечним факт”, – підкреслив владика.

Насамкінець він зауважив, що “перед обличчям історії та своїх славних предків ми просто зобов’язані зробити так, щоб ніхто і ніколи не зміг звинуватити нас у неблагоговійному ставленні до святині чи у зневазі до нашої прабатьківської віри”.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x