Англіканська церква ставить питання про те, щоб Бога називати гендерно-нейтральним іменем

Англіканська церква ставить питання про те, щоб Бога називати гендерно-нейтральним іменем

Англіканська церква переживає серйозну доктринальну кризу. Цей факт не новина, проте масштаби проблеми з кожним роком стають дедалі серйознішими. Цього тижня на синоді церкви розпочалася дискусія щодо можливості використовувати гендерно-нейтральну мову замість того, щоб звертатися до Бога за допомогою займенників чоловічого роду. «З давніх часів християни визнавали, що Бог не є ні чоловіком, ні жінкою», – йдеться в заяві Англіканської церкви, – пише сайт c4u.org.ua.

З одного боку, це дійсно так, бо Господь існує поза людськими категоріями, однак Святе Писання називає Бога Батьком для всіх християн. Аналогічно говорив про Бога-Отця й Іісус Христос. Пропозиція Англіканської церкви виглядає сумнівною і навіть єретичною з огляду на мотивацію англіканських єпископів. Вони беруться змінювати літургійну лексику, щоб адаптувати мову до сучасності в контексті нинішніх соціальних трендів.

Англійські ліберальні богослови привітали початок дискусії про «стать Бога». На їх думку, «теологічне неправильне тлумачення Бога виключно чоловічої статі є рушійною силою тривалої дискримінації та сексизму щодо жінок». 

Оскільки Англіканська церква надає своєму духовенству певну свободу дій для тлумачення й адаптації офіційних текстів, деякі священники вже використовують гендерно-нейтральну мову з власної ініціативи. Загалом, в цій церкві є чимала частка духівництва, яке абсолютно готове попрощатися із класичною теологією та прийняти сучасні світські уявлення про змінність статі, сексуальну різноманітність і погляд на Бога через призму лівих ідей соціальної справедливості.

Разом із цим, є члени синоду, яке не схвалюють таке оновлення мови. Серед них член Генерального Синоду та Ради Архієпископів Церкви Англії Ян Пол, який заявив: «Той факт, що Бога називають «Батьком», не можна замінити на «Мати» без зміни значення, а також не можна гендерно нейтралізувати слово «Батько» без втрати значення. Батьки і матері не взаємозамінні, але по-різному ставляться до своїх нащадків… Якщо Літургійна комісія прагне це змінити, то вони віддалять доктрину Церкви від ґрунтування на Святому Письмі».

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x