Ми не спалюємо людей, як сміття, – ієрарх Елладської Церкви

Ми не спалюємо людей, як сміття, – ієрарх Елладської Церкви

Православний погляд на кремацію померлих виклав Головний секретар Священного Синоду Елладської Православної Церкви єпископ Ореонський Філофей. Цієї теми владика торкнувся в рамках інтерв’ю грецькому телеканалу Pemptousia TV, повідомляє 24 лютого 2023 року orthodoxianewsagency.gr.

«Вважайте, що для нас, членів Церкви, останки є святинею, це те, що залишилося від людини, яку ми любимо. І цю людину, яку любимо, ми не спалюємо, як сміття. Ми хочемо поховати її, подбати про неї, привести її до Божої любові. Про такий стан речей свідчить наша традиція», – наголосив ієрарх.

За його словами, зберігати ці звичаї якраз і покликані пастирі Церкви, виявляючи певний спосіб життя як усередині, так і за межами церковної огорожі. При цьому, якщо люди обирають кремацію, не обов’язково слідує, що вони атеїсти чи не є християнами, вважає єпископ Філофей. На його думку, такий підхід може бути викликаний непоінформованістю чи проявом «страху смерті».

Архієрей також спростував оманливі уявлення, що зустрічаються, про те, що «ті, хто згорів, не повстануть». Він запевнив, що «всі воскреснуть», оскільки сила Божа не применшується від того, що людину кремують, до того ж «трапляються випадки ненавмисно спалених людей».

Водночас єпископ Філофей закликав шанувати традиції, встановлені Церквою щодо покійних, адже «своїм вибором ми висловлюємо певні погляди». «Тому я думаю, що нам, як християнам, потрібно бути більш усвідомленими і не дивитися на деякі речі спрощено», – закликав ієрарх Елладської Церкви.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x