Братія Києво-Печерської Лаври просить вірних чад УПЦ підтримати їх 

Братія  Києво-Печерської Лаври просить вірних чад УПЦ підтримати їх 

Братія Києво-Печерської Лаври переживає найскладніші часи і тому просить вірних чад Української Православної Церкви підтримати їх своєю присутністю та молитвою. Про це сказав намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у коментарі, опублікованому на Youtube-каналі обителі 22 березня 2023 року.

«Нам дали час до 29 березня виселитися з обителі. Ми не зможемо цього зробити в жодному разі, бо за 35 років братія зробила все, щоб упорядкувати життя для ченців та паломників. Тут є все необхідне для життя, дві кухні, вишивальний цех, пральня… Ми не маємо місця, не маємо куди все це звозити, а залишати щось ми не маємо наміру. Якщо держава так чинить – залишати для чого? Щоб розікрали, як це було 1917 року? Якщо вони так чинять – гріш ціна їм у базарний день», – сказав митрополит Павел.

Як зазначив архієрей, ставлення держави до Української Православної Церкви було продемонстровано 20 березня, коли члени Священного Синоду на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм прибули до Офісу Президента для зустрічі з В. Зеленським і, простоявши на холоді декілька годин, так і не були прийняті главою держави.

«Це ще раз говорить, яка повага нашої влади до свого народу», – констатував митрополит Павел.

Цими днями всередині Лаври та навколо неї перебуває багато поліції, сказав архієрей. На звинувачення, що ченці «здають обитель без бою», намісник відповів: «Прийдіть, подивіться. Це ваш обов’язок захищати свої святині разом із нами… На прохідній в Офісі Президента лише у хвіртці стояли 14 людей з автоматами та, мабуть, іншою зброєю. Що ми можемо вдіяти?».

Ситуація з виселенням ченців із Києво-Печерської Лаври, на думку митрополита Павла, «свідчить про те, що немає прав людини, є тільки насильство». Архієрей не знає, як складатиметься ситуація далі, але закликає всіх до молитви.

«Приходьте на територію Лаври. Будете бачити, що роблять безбожні накази мучителів. Але ми не маємо уподібнюватися горе-політикам. Не може бути революцій, горючих сумішей, каміння – ми можемо лише молитися», – сказав митрополит Павел і попередив, що не може «гарантувати безпеку, бо можуть прийти провокатори, які робитимуть усе, щоб розпочати протистояння».

«Сьогодні прошу молитов за святу обитель. Може таки почує Президент чи скажуть йому,.. може голос совісті пролунає в його душі. Якщо нас виженуть із Лаври, якщо ми підемо насильно, чого ми не хочемо, що буде з цим святим місцем?.. Вірних дітей Церкви запрошуємо на молитву щодня», – підсумував митрополит Павел.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x